"Червону руту" визнали улюбленою піснею українців, за результатами дослідження "Народний ТОП". Столична соціологічна група "Рейтинг" опитала дві тисячі дорослих з усіх областей. Загалом назвали 800 творів.
— Пісні такого рівня в нас більше не буде, — вважає продюсер Віталій Телезін, 41 рік. Працював із гуртами "Океан Ельзи", "ТіК", співачками Ламою і Джамалою.
Пісню "Червона рута" 1970-го року створив композитор Володимир Івасюк. Тоді він був студентом Чернівецького медінституту. Надихнула його стара гуцульська коломийка про чарівну квітку, що приносить щастя у коханні.
— Тоді який був ринок — композиторів-пісенників не більше п'ятьох, — продовжує Віталій Телезін. — У сьогоднішньому шоу-бізнесі настільки популярним нічого не стане. Ситуація й енергетика інші. Немає спільного прагнення мати пісню, яка всіх порве. Може, якийсь геній і з'явиться, але малоймовірно.
У 1970-х було цікаво, технічний прогрес багато чого диктував. Ритм-машинку вигадали — з'явилися безліч груп. Удосконалили синтезатор — вилетів на олімп британський гурт "Депеш Мод". Потім виник автотюн. Це пристрій, який може змінити тембр голосу на записі, дотягнути — і поганий співак потраплятиме в ноти. Російська попса цим часто користується. Тому сучасна естрада — це скоріше машина для заробляння грошей. Нові пісні так не чіпляють, як "Червона рута". Про Наталі забули майже. Що й казати, якщо американка Леді Ґаґа — номер один у світі. А її старі хіти раз послухали — і не згадують.
Друге місце посіли "Чорнобривці", третє — "Одна калина". До двадцятки найкращих у народному хіт-параді всіх часів увійшла лише одна минулорічна композиція — шлягер "О Боже, какой мужчина" російської виконавиці Наталі.
У переліку улюблених співачок українців Софія Ротару, 66 років, суттєво випереджає 64-річну Аллу Пугачову. 17% опитаних проголосували за Софію Михайлівну, 11 — за Аллу Борисівну. У п'ятірці також — російські виконавці 44-річний Стас Михайлов і 51-річний Григорій Лепс. Гурт "Океан Ельзи" — на четвертій позиції.
Коментарі