Хлопці віком від 4 до 16 років ходять босоніж по битому склу. Вони — учні луцької Школи бойового гопака "Герц". Показуючи свою загартованість, лягають під тиском на дошку з цвяхами. В одній із вправ на животі юного козака кувалдою трощать цеглу. Школа бойового гопака взяла участь у 12-му фестивалі "Бандерштат". 3–5 серпня відбувся у селі Ровенці поблизу Луцька.
— Цей рік присвятили демонстрації досягнень українців, — каже арт-директор "Бандерштату" Сергій Мартинюк, 30 років. — Діяла лекційна зона, літературна сцена, ярмарок презентації українських проектів — від соціальних ініціатив і до електромобілів. Показали що в Україні є не тільки "зрада", а відбувається багато й позитивних речей. На цьому значно менше акцентують увагу.
Цьогоріч "Бандерштат" відвідали понад 14 тис. осіб. Це рекорд заходу.
— Націоналізм використовують багато політиків радше задля роз'єднання, ніж об'єднання, — каже письменник Любко Дереш, 34 роки. Узяв участь у гутірці з публікою "Бандерштату".
— Хотів би, щоб у термін "бандерівці" вкладали щораз більше неагресивного й ненасильницького сенсу. Те, що фестиваль — територія вільна від алкоголю — добре. Якщо наступного року вона стане вільною від матюків, то чому б і ні. Якщо це допомагає ставати кращими. Українцям не варто радикалізуватися. Якщо ми за єдину Україну, то слід шукати способи співжиття, співпраці, а не ворожнечі. Останню добре використовують політики. Об'їздив майже всю країну. Можу сказати, що потреби всіх українців — однакові — менше гасел, а більше вирішення реальних проблем.
Також на "Бандерштаті" можна було побачити реконструкцію бою між Українською Повстанською Армією і радянськими та нацистськими військами.
На музичній сцені виступили гурти "Плач Єремії", "Oторвальд", "Тартак", Сергій Жадан і "Собаки в космосі", співаки Арсен Мірзоян, Христина Соловій і багато інших.
Коментарі