— Мені добре, — 24-річний Антон Гаврашов ліг на солому і п'є апельсиновий сік. — Тільки в задницю трохи коле.
Тюки соломи на ВДНГ в Києві привезли організатори фестивалю "Атлас вікенд" 8–10 липня.
— Шансів на турне по Росії — нуль, — каже 62-річний Андрій Макаревич, лідер рок-гурту "Машина времени". На "Атлас вікенді" він заспівав "Пока горит свеча", "За тех, кто в море", "Марионетки", "Новый поворот" і кілька композицій із нового альбому "Вы".
— Процес написання музики і манера подачі пісень не змінилися за 47 років існування групи, — продовжує Макаревич. — Ідеї композицій з'являються у всіх учасників "Машини". Думаємо над ними, розбираємо. Наприклад, пісня "Однажды мир прогнется под нас" спочатку нікому не сподобалася, крім мене. Посиділи трохи над нотами, змінили два акорди — і вона швидко стала хітом.
Восени гурт планує всеукраїнський тур.
На п'яти сценах "Атлас вікенду" виступили 130 артистів з України, Росії, Білорусії, країн Європи та США.
— Представили всі музичні напрямки — від джазу й року до хіп-хопу й електроніки. Не було лише естради і шансону, — каже Дмитро Сидоренко, 31 рік, президент фестивалю.
— Більшості іноземних артистів "Атлас вікенд" був невідомий. Коли показували, хто з музикантів у нас виступить — це знижувало гонорар. Торік і позаторік постійно хвилювалися, чи в Україні безпечно. Зараз бачать, що ситуація стабільна, і не перепитують.
Чоловік у майці "Я люблю СССР" розглядає ціни біля прилавка з їжею. Дівчина у вінку й вишиванці пропонує огірки по 20 грн за 100 г.
— Пиво за 40 гривень? Ви охрініли?! Півлітра води якогось другосортного виробника — 25 гривень, 200 грамів коньяку з вишневим соком — 50, — Вадим Коробов, 45 років, повертається спиною до яток. Приносити їжу та напої на фестивалі забороняють.
За ковбасу в лаваші на території ВДНГ правлять 50 грн. Повноцінний обід коштує від 200 грн.
— Борщ — найулюбленіша українська страва. Чудово йде після перепою, — каже лідер фінського гурту "Апокаліптика" 40-річний Ейкка. — Пам'ятаємо вашу чудову учасницю Євробачення — наспівує хіт Вєрки Сердючки.
Біля головної сцени збирається натовп. Виступає німецький рокер Удо Діркшнайдер, 64 роки.
— У навушниках його б не слухав. А тут — живий. І просто неймовірна енергетика. Ви знаєте, що його дівчині 28 років? — питає Денис Васильєв, 32 роки.
Цьогорічна переможниця Євробачення Джамала, 32 роки, співає в темних окулярах.
— Час виходу на сцену відкладали двічі. Спочатку організатори перенесли концерти всіх артистів на пізніше, потім через те, що Ніно Катамадзе і "Машина времени" спізнювалися на поїзд чи літак.
— Я прийшла на російський гурт "Сплін". Це музика моєї молодості, — каже Тетяна Юшко, 46 років. — Пісню "Выхода нет" почула вперше 1980-го, з того часу фанатію від них. Син подарував білет на всі три дні фестивалю. У п'ятницю була тут тільки заради "Апокаліптики". Так хотіла з ними поспілкуватися, що перелізла півтораметрову огорожу, познайомилася із солістом, взяла автограф, ще й сфотографувалася.
26-річна Оксана Ященко ходить у костюмі тигра, витирає мокрий після дощу хвіст.
— На фестивалі багато недоліків. Не діє готівка. Говорили, що можна поповнювати розрахунковий браслет карткою, виявилося — не можна. Я — киянка, але поселилась у наметі. Не хочеться їхати вночі додому маршрутками або таксі. Я, мабуть, єдина, кому сподобалися затримки у виступах. Бо спочатку мої улюблені гурти мали співати в один і той же час, а так я всюди встигла.
За три дні фестиваль прийняв майже 150 тис. відвідувачів. У суботу лив сильний дощ, але люди не розходилися. Стояли під сценами, на голови надягли медичні бахіли.
Квитки на "Атлас вікенд" коштували від 200 до 7 тис. грн.
Коментарі