Групи "Кому вниз", "Піккардійська терція", "Плач Єремії" та співак Віктор Морозов виступили у Львівській опері на концерті "Наш Івасюк", присвяченому 60-річчю композитора. Виконували власні переробки творів Володимира Івасюка.
Ціна квитків 50–290 грн. Вільні місця є лише на балконах.
— На початку 1970-х Івасюк запропонував написати разом пісню, — каже музикант 58-річний Віктор Морозов. — Я збентежився, бо був ще молодий, а він — знаменитість. Якось сіли ми, він фразу кине, то я. Нічого путнього не вийшло. Згодом він написав "Капелюх". Після його смерті зі згоди родини я дещо добавив у тому тексті. От і вийшло, що написали пісню разом.
— Москаль наробив техніки, а ти, лемко, думай, — співак Тарас Чубай налаштовує гітари. Пісні виконує з квартетом "Віртуози Львова". Наостанок грають "Червону руту". Зал підспівує стоячи.
Наступного дня біля могили Володимира Івасюка правлять панахиду. Прийшло майже 100 людей.
— 1979 року я навчалася в Київському технікумі легкої промисловості. У день, коли замордували Івасюка, керівничка Надія Павлівна зібрала нас на мітинг на Хрещатику, — згадує львів"янка Марія Савченко, 49 років. — Міліція всіх тоді розганяла — не дали вшанувати генія, то я сьогодні зі свічечкою прийшла.
Депутат-"бютівець" 52-річний Ростислав Новоженець заводить "Червону руту", люди підспівують.
Рідна сестра композитора 58-річна Галина Івасюк-Криса останньою відходить від могили. Витирає сльози.
— Добре, що зробили концерт, — каже. — Я переконана, наступного разу кращий вийде. Звістка про те, що Володя став Героєм України, стала для нас бомбою.
— Позитивною бомбою, — уточнює чоловік Любомир. Бере жінку під руку.
Галина на перший концерт "Наш Івасюк" не ходила. Обіцяє піти наступного разу. Жінці не до душі сучасні переспіви пісень брата.
— Головне, щоб його пам"ятали, — говорить показуючи на могилу Івасюка.
Коментарі