Наприкінці вересня в шоу "Ранкові курасани" на каналі ТВі відбулися зміни у складі ведучих. Один із них – Віталій Півовар – перейшов до інформаційної програми "Сьогодні", натомість до команди "Курасанів" приєднався шоумен та ведучий Валерій Сараула. Він закінчив Київський інститут театрального мистецтва ім. Карпенка-Карого. Свого часу працював ведучим програми "Кунсткамера", згодом – передачі про паранормальні та надприродні явища "Паралельний світ".
Валерію, ти – досвідчений телеведучий, маєш досвід роботи в популярних свого часу проектах. Однак, наскільки твої уявлення про роботу на ТВі співпали з реаліями?
– Можу сказати відверто: на ТВі, у "Ранкові курасани" я йшов без найменшого уявлення про те, що тут буде відбуватися. Проте реальність перевершила всі мої сподівання. Перш за все, це стосується професійного зростання. Бо насправді те, що я отримав тут за три-чотири ефіри – незрівнянно більше, ніж я мав за три-чотири роки роботи в моєму попередньому проекті. У "Курасанах" мені комфортно. Тому що я відчуваю: "Курасани" – це живий організм, що росте, зростає, і я зростаю разом з ним. І нехай так і буде якомога довше.
Маєш досвід роботи у прямому ефірі?
– Ні! Тому є певні технічні моменти, до яких потрібно звикнути. Приміром, "підслушка" у твоєму вусі. Попервах здавалося, що це жива істота, яка живе своїм життям, розмовляє сама з собою. Ще – хронометраж, таймінг. Або інтерв'ю з гостем студії. Потрібно в мінімум часу вкласти максимум інформації. Однак етап технічного пізнання процесу, думаю, мине досить швидко. Головне – це колективний творчий процес. Бо "Ранкові курасани" – однозначно колективна робота.
Як же твоя творча особистість – єдина та неповторна?
– Моя особистість нікуди не дівається. Тут, як у футбольній команді. Можу видавати якісь особистісні штуки, але результат залежить виключно від командної гри. Тобто, показуючи індивідуальний стиль гри, не можна забувати, що ти працюєш на команду. Ось у цьому – фішка "Курасанів".
Під час ефіру ти контролюєш партнерів – що і як говорять, як поводяться в ефірі?
– Якщо чесно, більше думаю про себе, про свою поведінку. Бо кожен "курасан" має свою місію, свій образ, свій імідж. А щодо партнерів… Ну, приміром, що б не сказала моя партнерка Ліна (співведуча "Ранкових курасанів" Ліна Горбач. – "ГПУ"), для мене це завжди свято. Кажу чесно, не жартую. Щойно вона розпочинає спіч, мені одразу стає смішно, готовий розцілувати Ліну!
Сценарій від вашого реготу не зривається?
– У тому-то й справа, що тут, у "Курасанах", можеш реготати, скільки хочеш!
Як відбувається підготовка до ефіру?
– Десь об одинадцятій вечора ми отримуємо сценарій ранкової передачі. А перед тим ми обговорюємо, що відбуватиметься в ефірі. Кожен ведучий може давати свої пропозиції щодо ефіру, гостей студії, яких, на погляд ведучих, потрібно запросити. Окрім того, кожен ведучий має свою щотижневу рубрику, яку він готує. У мене, приміром, рубрика "Куди подітися". Щоп'ятниці я розповідаю, куди краще піти на вихідних, стараюся пропонувати не щось попсове – а камерне, про яке мало хто знає, але від чого може, так би мовити, зірвати дах. Це може бути і вистава, і концерт, і перфоменс, і якась літературна тусовка. Окрім того, у нас немає установки – не відступати ні на крок від сценарію. Якщо, приміром, під час ефіру згадаю епізод із власного життя, що лягає в контекст моєї розповіді – маю повне право про нього сказати. Існує ще один момент – як про культурні події розповісти так, аби людина встала і пішла, куди запрошую? Це залежить від ведучого. Можна фразу, приміром, "яка смачна смажена картопля" сказати так, що в людей слинки потечуть.
Глядацька аудиторія довіряє "Курасанам"?
– Зворотній зв'язок із нашою глядацькою аудиторію відбувається через соціальні медіа. На Фейсбуці маємо сторінку, на якій наші симпатики (та й не тільки) можуть озвучувати свої враження від ефіру. Скажу чесно: я не великий любитель критики. Але зауваження і побажання, що приходять на сторінку "Ранкових курасанів" від глядачів – слушні й коректні.
"Ранкові курасани" розвиватимуться, змінюватимуть формат?
– Ми розвиваємося від ефіру до ефіру. Постійно змінюємося, бо, повторю, наше шоу – це жива субстанція. Ми в постійному пошуку нових форм і нової подачі інформації. Знаєте, що я вам скажу? Мені не соромно за те, що робимо в ефірі.













Коментарі