У Луганську поряд із пам"ятником Ленінові, що на вулиці Карла Маркса, письменники літературного угруповання "Стан" та асоціації ЛСД (Література сучасного Донбасу) читали звернення до Спілки письменників.
— Ви — літературні трупи, які гризуться за державні копійки. А треба виховувати нове незалежне покоління поетів і письменників, — виголошує луганський поет Костянтин Скоркін у червоній футболці із зображенням Че Ґевари.
— Ми вимагаємо визнати Луганськ літературною столицею, а Спілку письменників закрити, — кричить у рупор поетеса Олена Заславська. Поряд із нею стоять два десятка письменників в одязі кольору хакі з бутафорськими гвинтівками, пістолетами, прапорами з написами "Анархія — мати порядку". Поети читають вірші, вигукують: "Геть буржуазію!", "Мистецтво належить народові!", "Хай живе анархо-українська сучасна література!". Перехожі дивляться на червоні прапори й підхоплюють: "Росія, Білорусія, Україна — разом!".
Згодом учасники зібрання презентують книгу під назвою "Переворот" із власними поезіями. Серед них є й вірші українською мовою авторки Любові Якимчук. Кошти на збірку надала обласна організація Компартії. Видали її у видавництві "Глобус".
Збірка розпочинається зверненням до офіційних письменницьких організацій. "Ми впевнені, що в недалекому майбутньому всі письменники та поети зможуть самі будувати своє культурне життя на вільних засадах без диктаторства з боку чи то влади, чи то якоїсь офіційної організації", — йдеться в ньому.
Книжка вийшла накладом 1000 примірників. Але в магазинах її не продаватимуть.
— Не домовилися з реалізацією, — пояснює Скоркін.
Закінчується зібрання фуршетом на лавочці. Літератори виголошують тости за нову епоху в сучасній українській літературі. Закушують солоними огірками.
Голова Національної спілки письменників Луганщини Андрій Медведенко каже "ГПУ", що вважає цю акцію піаром.
— У нас демократія, — говорить він. — Нове покоління поетів має право виходити на вулицю та казати те, що думає. Але цей ґвалт вони організували для того, щоб про них написали.
Літературне угруповання "Стан" з"явилося 1999-го, ЛСД — на початку 2000 року як альтернатива офіційним письменницьким організаціям. "Стан" очолює поет Олександр Сегеда, а ЛСД — поет Костянтин Скоркін.
Коментарі