У столичній галереї "Колекція" 41-річний Максим Мамсіков підписує власні картини за 2 год. до відкриття виставки.
— Свої роботи я ніколи не підписую. А коли їх виставляють на продаж чи показують — просять написати внизу прізвище. Щоб не виникало сумнівів, хто автор.
Дивиться туманними очима на полотно "Аерофлора". На блакитному тлі намальовані повітряні кульки. Від художника тхне алкоголем. Похитуючись, Максим встає з-за столу. Іде до роботи "Червоний локомотив".
— Усі хлопчики люблять поїзди, машини, літаки. Мені це теж подобалося. У дитинстві мріяв бути машиністом. Та батьки-художники хотіли, щоб я малював. Уже думав кидати навчання, але побачив картини Олександра Гнилицького. Мене одразу захопив живопис. Зрозумів, що віднині тільки цим займатимуся.
Товаришує з художниками Іллею Чичканом та Олександром Ройтбурдом.
— Чичкан на відкриття не прийде. Він із дружиною поїхав до Індії малювати. Каже, що ця країна його надихає. А мені там не подобається — скрізь смердить, повно народу.
Художник мав виставки в Росії, Німеччині, Греції, Франції, Польщі.
— Мене запрошували працювати в Москві, пропонували великі гроші. Але не схотів, бо в Києві комфортніше жити. Як до Москви приїжджаю, одразу відчуваю нестачу повітря.
Індія мені не подобається — скрізь смердить, повно народу
Улітку на лондонському аукціоні "Сотбіс" полотно Мамсікова "Морський пейзаж із парашутом" продали за 15 тис. фунтів.
— Я нічого з цієї суми не отримав. Кілька років тому картину в мене купила галерея "Колекція" за тисячу доларів. Самому виставляти полотна на аукціоні — морока. Треба оформити дозвіл на вивезення, мати оцінку експертів, заплати 20 відсотків вартості. Ройтбурд не полінувався — на аукціоні "Філіпс" продав свою роботу "Прощавай, Караваджо" за 97 тисяч доларів. А мої картини хай збуває галерея. Мені так краще — не люблю пускати до майстерні сторонніх людей. Першу роботу продав, як був студентом. За 100 рублів віддав якимсь німцям офорт із пейзажем.
Картини малює під звуки радіо.
— Ось ці, — підходить до зображень людей, які відпочивають на природі, — малював із фотографій. Наклацав їх на замковій горі в Києві. Навіть не знаю, хто вони. Але люблю заглядати в чуже життя, вечорами вигадую їм долі.
Виходить на подвір"я. Ставить ліву ногу на підвіконня, зав"язує на черевику шнурок. Каже, політики його картин не купують.
— Ющенко любить старовинне мистецтво. Тимошенко взагалі живопис не любить. Та я навіть їм би не продав. Хочу, щоб моїми картинами любувалися світлі люди.
Коментарі
1