— Ще місяць тому я б сказав, що зовсім не вірю в розкол України. А тепер у Харкові, Донецьку, Дніпропетровську влада робить усе, щоб це стало можливим, — каже дніпропетровський письменник Максим Січеславець, 30 років. У його романі "Східний вал. 1985" надвоє розділений Дніпропетровськ.
— Загонам тітушок дали статус дружинників. У моєму місті вони розігнали мітинг прихильників євроінтеграції, багатьох побили. В кожному регіоні України є напівзлочинні елементи, які можна найняти для брудної справи. Але, на жаль, саме на Півдні і Сході найбільше молоді, яка погодиться за 200 гривень допомогти злочинній владі поставити Україну на край.
Роман Січеславця "Східний вал. 1985" вийшов у видавництві "Електрокнига". Написаний у жанрі альтернативної історії. Дія відбувається в рідному місті письменника, розділеному по Дніпру на Січеслав і Дніпропетровськ. Автор уявив, начебто 1943 року радянські війська так і не змогли взяти оборонні укріплення нацистів. Лівобережна Україна залишилася в СРСР. Правобережна стала частиною Третього рейху, а після перемоги західних союзників над Гітлером — незалежною Українською державою.
Максим Січеславець розповідає, що ідея виникла після відвідин Кіпру.
— На острові є місто Нікосія, яке вже 40 років розділене на турецьку і грецьку частину. Хоча до того було єдине. Прямо по історичній частині проходить стіна з колючого дроту, стоять автоматники, висять написи "не підходити, не фотографувати". І таких місць у світі немало. Західнякам здається, що далі Тернопільської області вже і не Україна, а російський степ. Насправді розділена Україна не географічно, а цивілізаційно. В російськомовному Дніпропетровську молодь за Майдан. Старші люди проти, хоча всі однаково негативно ставляться до ситуації в країні і до влади. Самому в родині важко донести думку, що "в центрі Києва не одні бомжі зібралися". Дід трохи намагається прислухатися, але йому важко, бо все життя його вчили по-іншому. І він дніпропетровець не в одному поколінні. Друга половина моєї сім"ї походить із Росії.
"Східний вал. 1985" містить оповідання про життя по різні боки Дніпра. В одній із частин книги хлопця з Дніпропетровська переслідує КДБ за ніч, проведену з дівчиною із Заходу. В іншій — фотограф із Січеслава полюбляє розглядати у потужний телескоп життя радянських українців. Закохується у студентку, і не в змозі з нею зустрітися, вирішує вбити її зі снайперської гвинтівки.
Коментарі