Сьогодні в Українському домі закінчується ІІІ Київська міжнародна книжкова виставка-ярмарок українських, російських та білоруських видавництв.
У вівторок її відкрив віце-прем"єр Дмитро Табачник. Видавці подарували йому багато літератури. Але сам він не купив жодної книжки. А от міністр праці Михайло Папієв на стенді російського видавництва "Ірисен" придбав книжку "Пенсійна система перед бурею" американського економіста Лоуренса Коткліффа.
— Читаю лише професійну літературу, — зізнається він "ГПУ". — Художньої вже рік не брав до рук.
Один з авторів дарує Папієву два примірники збірки своїх віршів для дітей. Просить у міністра 6 тис. грн на видання другої книжки. Папієв обіцяє допомогти. Потім довго крутить видання в руках.
— Віддам це дітям знайомих, — вирішує. — Мої діти вже дорослі, а внуків поки не маю.
Білоруські та російські книги купують мало. Найпопулярніші — дитячі видання київського видавництва "Грані-Т". Письменниці Лариса Денисенко та Ірен Роздобудько роздають автографи біля стенду цього видавництва. Від "Фоліо" свої книжки підписує Юрій Покальчук. Він уже три тижні лежить у київській лікарні у відділенні онкології. До ярмарку його відпустили лише на кілька годин. Піар-менеджер "Фоліо" Ксенія Владимирова повісила на стенді плакат "Усе в порядку. Про здоров"я не питати!".
— Часто їжджу провідувати Юрка, — каже Олесь Доній, організатор фестивалю "День незалежності з Махном" у Гуляйполі в Запорізькій області. — Цього року Покальчука на нашому фестивалі не буде, але ми записали його телезвернення до гостей і учасників.
Уперше участь у виставці для українських видавців була безкоштовна. Кабмін виділив ярмаркові 500 тис. грн.
— Торік за участь у цій виставці треба було заплатити приблизно 5 тисяч гривень за 4 квадратні метри, — розповідає Петро Мацкевич із видавництва "Кальварія". — Це було дорожче, ніж у німецькому місті Франкфурті. Тому минулого року ми відмовилися.
Коментарі