— Батько із сином поспорили. На кону — спільний бізнес плюс 1 гривня. Перший переконаний, що переможе Майдан. Син вважає, що гору візьме Янукович. Батько фінансує Майдан, син — антимайдан. Після завершення революції вони зустрічаються в центрі Києва. Син розлючений, що бізнесом тепер управлятиме батько. Віддає йому 1 гривню. Згодом батько влаштовує його депутатом у провладний блок. Син — психічнохворий, періодично лікується в австрійській клініці.
Герої списані з реальних політичних діячів України. Їхніх імен не називаю, — розповідає тернопільський письменник 49-річний Сергій Ухачевський про свій роман "Легенди нескореної зими".
Сергій Ухачевський був активістом Майдану у складі Афганської сотні. Як волонтер допомагає українській армії на Донбасі.
— У книжці багато подій відбуваються паралельно. На антимайдані менти з тітушками вбивають революціонерів і знищують їхні тіла. Заманюють нових "платних активістів". На Майдані згадую життя в наметах. Як складали план оборони й доставляли дезінформацію СБУшникам. Спілкувалися з волонтерами, які приносили харчі, теплий одяг і цигарки.
У романі є і любовна лінія.
— Бізнесмен і активіст Майдану на позивний "Дід" прилетів на барикади з Парижа. Він ветеран війни в Анголі. Видобуває золото в Південній Африці. Під час відрядження у Франції знайомиться з українкою — власницею ресторану. Закохується в неї, але залишає. Відчуває, що бути на Майдані для нього важливіше.
Персонажі роману частково списані з реальних людей. Наприклад, прототип "командіра" — 52-річний Олександр Пойда. Командував 8-ю сотнею 1-го взводу. Він має веселу вдачу. Енергійний, турбується про своїх підлеглих. "Командір" — досвідчений офіцер і стратег. Знає, як треба вести себе в умовах міського бою.
Роман "Легенди нескореної зими" вийшов у львівському видавництві "Кальварія".
— У книжці є гумор і динамічна зміна картин. Читається на одному подиху. Це формат, який дозволяє пережити події Майдану навіть тим, хто там не був і не уявляє, як це було. У центрі уваги — люди. Добрі й погані, які творили Революцію гідності, — говорить директор видавництва 61-річний Петро Мацкевич.
Цьогоріч Сергій Ухачевський отримав відзнаку "Золотий письменник України". Її присуджують літераторам, сума накладів яких перевищує 100 тис.
Коментарі