вівторок, 27 грудня 2016 07:25

Держкіно фінансує екранізацію російської класики

Автор: ФОТО З САЙТА www.youtube.com
  Героїня повнометражного мультфільму ”Викрадення принцеси” князівна Людмила в замку злого чарівника потрапила до кімнати з їжею. Там на неї напав торт зі шпагою
Героїня повнометражного мультфільму ”Викрадення принцеси” князівна Людмила в замку злого чарівника потрапила до кімнати з їжею. Там на неї напав торт зі шпагою

— В Україні не вистачає грошей на екранізацію культових українських письменників. Це неприпустимо — витрачатися на фільми за російськими творами. Продовжувати виробляти культурний продукт, який допомагатиме Кремлю підтримувати міф, що українці і росіяни — один народ. Казка Олександра Пушкіна, в якій київський князь Володимир Великий став російським персонажем, працює саме в цьому напрямку, — каже громадська активістка Марина Зеленюк, 30 років.

Написала відкритого листа в Держкіно. Обурюється підтримкою повнометражного мультфільму "Викрадення принцеси". Це екранізація поеми "Руслан і Людмила" російського класика Олександра Пушкіна. На початку грудня Держкіно виділило на це 19,5 млн грн. Загальний бюджет стрічки — 95,2 млн грн.

— Це насамперед література світового рівня. Чудова історія, в якій є кохання, магія, гумор — і дія якої розгортається у Київській Русі. Дійові особи — жителі стародавнього Києва. Наш мультфільм створюється за мотивами цього твору. Від першоджерела там залишилися імена головних героїв та основа сюжету. Злий чаклун викрадає принцесу, закоханий юнак вирушає на порятунок, на них чекають пригоди й випробування. Тому вирішили змінити назву на "Викрадена принцеса". Так набагато коректніше, адже ми не екранізуємо поему Пушкіна, а робимо творчу інтерпретацію, — говорить продюсер студії "Анімаград" Єгор Олесов, 35 років.

Ця ж компанія збирається зняти анімаційний фільм "Мавка. Лісова пісня" за драмою Лесі Українки. Проекту теж надали держфінансування.

Права на показ мультфільму "Викрадена принцеса" вже придбали Німеччина, Австрія, Швейцарія, Литва, Латвія, Естонія, Китай, країни Близького Сходу і Північної Африки. Прем'єра запланована на весну 2018 року.

Зараз ви читаєте новину «Держкіно фінансує екранізацію російської класики». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути