"Глінтвейн в перекладі з німецької означає гаряче, зігріваюче вино. Рецептів приготування цього напою є кілька десятків, але є основні правила, дотримавшись яких, можна приготувати дійсно правильний і смачний напій. Глінтвейн готують з червоного вина з додаванням цукру і прянощів, кориці і гвоздики. Але можна додати ще кілька додатків, що лише додадуть смаку", - каже львів'янин Андрій Коваль. Другий рік поспіль на Різдвяному ярмарку в центрі Львова він продає гарячий глінтвейн, приготований за власним рецептом. Розповідає, як приготувати напій в домашніх умовах.
"Найголовніше – глінтвейн не повинен закипати, нагрівати вино слід у вогнетривкому посуді до тих пір, поки не зникне біла піна. Ідеально підходять червоні, сухі і не міцні вина. Але любителі солодкого напою можуть взяти кагор, але тоді додавати менше цукру і меду", - радить чоловік.
Десять гвіздочків запашної гвоздики, пів чайної ложки меленого мускатного горіху заливає у кавовій турці пів склянкою води і ставить на вогонь. Доводить до кипіння, варить одну хвилину. Настоює відвар 10 хвилин. Тим часом пляшку сухого червоного вина виливає у каструлю, ставить на вогонь. Коли воно стало теплим, виливає вміст турки і додає одну столова ложка цукру. Два великих апельсина ріже скибочками, додає у гаряче вино.
"Можна в глінтвейн ще додати кружальця лимона, паличку кориці, імбир, солодкий ізюм, зірочку бадьяну, шкірку грейпфрута, сушені яблука та груші. Але рекомендую все одразу не змішувати. Бо, наприклад, запах бадьяну переб'є запах і кориці і гвоздики, сухофрукти не відчуватимуться через цитрусові. Добре наприкінці додати дві ложки квіткового меду", - радить Андрій Коваль.
Розливає глінтвейн у прозорі високі бокали, прикрашає кружальцями лимону, апельсину, корицею та зірочкою бадьяну. Глінтвейн швидко холоне, тому його одразу треба пити.
Коментарі