середа, 18 грудня 2024 10:10

Шість видів солі, які вважають найкориснішими

Шість видів солі, які вважають найкориснішими
Дієтолог назвала шість найкорисніших видів солі Фото: pinterest

Сіль є незамінним продуктом на кожній кухні. Але навряд чи задумувались про її користь.

Рафінована кухонна, морська, гімалайська чи, можливо, чорна - кожен вид має свої особливості.

Правильний вибір солі може не лише покращити смак страв, а й позитивно вплинути на організм: від підтримки водно-сольового балансу до насичення важливими мікроелементами.

Сіль - це поєднання двох найважливіших мінералів: натрію і хлориду. Натрій - мінерал, який життєво необхідний для підтримання м'язової та нервової функції, а також забезпечення правильного балансу рідини в організмі, але його надлишок може призвести до підвищеного кров'яного тиску й інших проблем, хоч нирки і регулюють рівень натрію.

Через це дуже важливо розбиратися в тому, які шість видів солі є найкориснішими, пише Health, який був схвалений ліцензованим дієтологом Кайлою Гірген.

Кухонна сіль

У столову сіль, також відому як кухонна сіль, додають йод. Йод необхідний для вироблення гормонів щитовидної залози й особливо важливий під час вагітності та дитинства для правильного розвитку кісток і мозку.

В одній чайній ложці кухонної солі міститься 2 360 міліграмів (мг) натрію і 310 мікрограмів (мкг) йоду.

Морська сіль

Шеф-кухарі часто віддають перевагу морській солі, а не кухонній, через її більш грубу текстуру і насичений смак. Вона піддається мінімальній обробці або не піддається взагалі.

Експерти заявляють, що морська сіль може мати більший розмір кристалів, ніж кухонна сіль, і, отже, містити менше натрію за обсягом. При цьому вміст натрію в морській солі може варіюватися залежно від марки, становлячи приблизно 320-560 мг на чверть чайної ложки.

Мікроелементи, що містяться в морській солі, приносять мінімальну користь здоров'ю. Тому, щоб отримати більше мінералів у своєму раціоні, професіонали рекомендують зосередитися на багатих поживними речовинами продуктах, таких як фрукти, овочі, цільне зерно і бобові.

Кошерна сіль

Кошерна сіль отримала свою назву від єврейської традиції кашруту, яка містить дієтичні приписи, наприклад, заборону на вживання м'яса з кров'ю. За цією традицією євреї використовували грубозернисту сіль, щоб видалити кров, що і призвело до появи терміна "кошерна сіль".

Кошерну сіль можна використовувати для різних способів приготування їжі. Вона чудово підходить для приправи, маринування, соління і копчення.

Вміст натрію в кошерній солі залежить від марки і становить близько 310-590 мг/четверть ч.л.

Гімалайська рожева сіль

На відміну від солі, що видобувається з морської води, як-от кухонна і морська сіль, гімалайська рожева сіль видобувається в шахтах Пакистану.

Гімалайську рожеву сіль часто вважають сіллю для гурманів і вона може містити більше мінералів, ніж кухонна сіль, хоча їхня кількість не настільки значна, щоб забезпечити поживну користь. Незважаючи на твердження про те, що ця сіль корисніша за інші, клінічних досліджень, які б підтверджували це, не існує.

Вміст натрію в гімалайській рожевій солі може варіюватися залежно від бренду, становлячи приблизно 380-970 мг/четверть ч.л.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Скільки і якої солі варто вживати щодня

Трав'яна чорна сіль

Трав'яна чорна сіль, також відома як Kala Namak, - це велика сіль, яку використовують у традиційній південноазіатській та аюрведичній кулінарії й медицині. Її виготовляють із гімалайських або інших природних соляних порід шляхом спеціального випалу в печі з додаванням аюрведичних трав.

Вважається, що завдяки поєднанню аюрведичних трав та антиоксидантним властивостям трав'яна чорна сіль приносить користь здоров'ю, наприклад, покращує стан порожнини рота і серцево-судинну систему.

Однак більша частина того, що відомо про користь Кала Намак, отримана з традиційної аюрведичної медицини, а не з великих наукових досліджень. Клінічні дослідження за участю людей обмежені.

Дослідження показують, що Кала Намак містить менше натрію і більше мінералів, ніж кухонна сіль. Згідно з базою даних з харчування Міністерства сільського господарства США, в одній чайній ложці чорної солі міститься 1 930 мг натрію і 0 мг кальцію, заліза і калію.

Замінник солі

Замінники солі імітують смак солі, часто використовуючи хлорид калію замість хлориду натрію. Вони можуть допомогти тим, хто прагне скоротити споживання натрію, але людям із захворюваннями нирок слід спочатку проконсультуватися з лікарем, бо ці замінники можуть підвищувати рівень калію.

Чверть чайної ложки замінника солі зазвичай не містить натрію, а вміст калію може варіюватися від 525 до 690 мг залежно від марки.

Дієтологиня Олена Кляуз каже, що рожева сіль і виглядає красиво, але твердження про те, що її кристалики чистіші й корисніші, ніж у білої кам'яної солі – сумнівнене.

Не вся рожева сіль – гімалайська. Такого ж кольору буває також кримська, чилійська і австралійська.

Зараз ви читаєте новину «Шість видів солі, які вважають найкориснішими». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути