20 липня відзначають міжнародний день торта. Свято присвячене дружбі та миру між людьми, країнами, народами. Вперше на міжнародному рівні його відзначили в 2011 році. Ініціатором став "Міланський Клуб" Королівства Любові - міжнародне некомерційне співтовариство музикантів, кулінарів та інших творчих особистостей.
Солодке свято відзначають яскраво. Деякі країни влаштовують ярмарки, аукціони, змагання кондитерів, музично-кондитерські виступи, паради тортів, флешмоби та майстер-класи з виготовлення та прикрашання цих десертів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Талановиті самоучки похизувалися вражаючими стравами
Історія торта налічує приблизно 2 тис. років. Точна дата виготовлення першого - невідома, бо стосовно того, які продукти мають входити до складу справжнього торта, досі точаться суперечки. Відомо, що найдавніші торти пекли з борошном, медом, горіхами, яйцями, молоком. Оскільки одним із головних інгредієнтів цього десерту вважається борошно, то за однією із версій, виник у Греції. Там в неолітичних селах під час розкопок знайшли торти, спечені з пом'ятих зерен. За іншою версією перший торт приготували в Італії. Певну подобу торта було виявлено й в гробниці фараона Пепіонха, що мешкав у Єгипті в 2200 році до н.е.
Цікаві факти про торт:
- на найдорожчому торті в світі розмістили 233 діаманти. Демонструвався шедевр на виставці в Токіо. А вартість його склала $1,56 млн.
- Найбільшим тортом вважається 59 т гігант, зроблений на честь святкування 100-річчя Лас-Вегаса. Солодкого гіганта готували 600 кухарів. Був 31 м завдовжки, 15 м шириною і 50 см заввишки.
- Найменший торт був виготовлений швейцарцями. Ця крихітка помістилася на подушечці вказівного пальця.
В Індії спекли найдовший у світі торт довжиною 6,5 км. Його готували 1,5 тис. пекарів. Гігантський десерт виклали на тисячі столів у прибережному до Аравійського моря штаті Триссур. Вага торта 27 т, у тому числі в ньому 12 т цукру і борошна. Щоб приготувати десерт, численним кухарям знадобилося 4 год.
Коментарі