четвер, 12 лютого 2015 21:21

Кекс із вишнями до дня Святого Валентина
7

Фото: Валентина Мураховська

Із святковими кексами впорається навіть дитина. Рецепт приготування простий як по продуктах так і по самому принципу. За пів години можна отримати чудову, ароматну випічку до чаю. Кекси можна спекти у круглій чи квадратній формі, або спекти порційно. Із порції тіста виходить 6 великих або 12 менших кексиків. Для святкового чаювання їх можна полити лікером "Амаретто".

Інгредієнти:

яйця - 3 шт,

вершкове масло - 125 г,

цукор - 100 г,

ванільний цукор - 1 чайна ложка,

борошно - 175 г,

розпушувач - 1 чайна ложка (з гіркою),

молоко - 1 столова ложка,

какао - 1 столова ложка,

щіпка солі

для шоколадної глазурі

за 30-40 г гіркого і молочного шоколаду (або шоколаду одного виду),

молоко - 1 столова ложка,

вершкове масло - 1 чайна ложка

вишні або черешні без кісточок - 1 стакан

Приготування

Борошно просіяти з розпушувачем.

Розм'якшене вершкове масло збити з цукром і ванільним цукром.

Не припиняючи збивання, по одному додати яйця, щоразу добре збиваючи суміш.

Ввести в масляно-яєчну суміш борошно з розпушувачем і добре перемішати.

Половину отриманого тіста викласти у змащену маслом форму для випікання і розрівняти.

У тісто додати какао і добре перемішати. Влити молоко і ще раз перемішати тісто до однорідності.

Тісто з какао викласти на світле тісто, розрівняти, і злегка перемішати за допомогою виделки, щоб вийшли гарні хвилі, які будуть помітні на розрізі, готової випічки.

Зверху, на тісті розкласти вишні або черешні.

Випікати кекс ~25 хвилин в нагрітій до ~180°C духовці.

 

Приготувати шоколадну глазур.

Шоколад поламати на шматочки і скласти в миску.

Миску з шоколадом поставити на водяну баню і нагрівати, поки шоколад майже не розчиниться.

Влити молоко і добре перемішати до однорідності.

Додати шматочок вершкового масла і ще раз перемішати - глазур повинна придбати однорідну консистенцію, стати шовковистою та блискучою.

Готовий кекс вийняти з духовки, остудити і покрити шоколадною глазур'ю.

Зараз ви читаєте новину «Кекс із вишнями до дня Святого Валентина». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути