Мед вважають хорошим народним засобом для лікування різних захворювань.
Багато хто надає перевагу рідкому меду. Але процес кристалізації зупинити нереально. Втім, є способи як розтопити мед і щоб він зберіг свої корисні властивості.
Головне правило, яке не слід порушувати: мед не можна нагрівати до температури, яка перевищує +40-45 градусів. В іншому випадку, мед швидко втратить свої цілющі властивості. В результаті отримаєте солодку і рідку масу без натяку на вітаміни.
Gazeta.ua пропонує чотири варіанти, як правильно розтопити мед, щоб він не втратив своєї користі.
На водяній бані
Для цього знадобиться каструля з гарячою водою, в яку вкладають ємність з зацукрованим медом. Температуру води краще контролювати за допомогою термометра - + 40-45 градусів. У водяній бані для меду найголовніше - не вийти за верхню межу, інакше мед перегріється і втратить корисні речовини. На цей спосіб піде приблизно година для розтоплення літри меду.
В мікрохвильовій печі
Важливо не перегріти. Тому можете задати необхідну потужність. Краще всього вибрати режим розморожування і задати вагу продукту. При необхідності, в процесі нагрівання зробіть паузу, перемішайте і відновите роботу мікрохвильовки.
Природній спосіб
Обгорніть банку темною тканиною та поставте на вікно. Час від часу повертайте. Прямі сонячні промені небажані.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Дві ознаки, які вказують на справжність меду
Проте, при такому способі важко контролювати температурний режим. Взимку можна поставити біля батерей чи обігрівача.
В духовці
Попередньо нагрійте духовку до 50°C. Поставте банку з медом на деко. Обгорніть банку фольгою. Поставте деко з медом в духовку і вимкніть її. Залиште мед у духовці, поки він не стане рідким.
Справжній зрілий мед не псується. Зверніть увагу на консистенцію продукту.
Якщо мед кристалізується, то це свідчить про його натуральність - він мутніє, світлішає і стає густим. Відбувається це в різні терміни, все залежить від сорту меду і умов зберігання.
Коментарі