Ароматний і соковитий кекс із гарбуза замінить десерт під час весняного пікніка. Випічка має безліч вітамінів, а яскравий колір підніме настрій на природі. Для кексу використовується і заморожений гарбуз і свіжий, які досі можна придбати на ринку.
Інгредієнти:
гарбуз - 600-700 г (або 250 г готового гарбузового пюре)
цукор - 300 г
борошно - 250-300 г
олія - 100 мл
яйця - 2 шт
розпушувач - 1,5 чайних ложки
мелені спеції: мускатний горіх, кардамон - по 1/4 чайної ложці
кориця - 0,5 чайної ложки
горіхи - жменя
цедра 1 апельсину - за бажанням
Приготування:
Гарбуз вимити, розрізати навпіл, видалити серцевину з насінням і очистити від грубої шкірки. Нарізати м'якоть гарбуза невеликими кубиками і приготувати з неї пюре.
Пюре з гарбуза можна приготувати різними способами:
1. Запекти гарбуз в мікрохвильовці: скласти кубики гарбуза в миску, налити трохи води. Запікати близько 15 хвилин при максимальній потужності, до м'якості гарбуза. Далі гарбуз можна протерти через сито, розім'яти виделкою або подрібнити в блендері в пюре.
2. Запекти гарбуз у духовці: розкласти нарізаний скибочками гарбуз на змащеному олією деку і запікати близько 30-40 хвилин, до м'якості. Готову гарбуз розім'яти виделкою або подрібнити в блендері.
3. Відварити в каструлі: скласти нарізану невеликими кубиками гарбуз в каструлю, залити невеликою кількістю води, щоб вода покривала дно каструлі на 1 см, накрити кришкою і варити на повільному вогні до м'якості, близько 15-20 хвилин, періодично помішуючи.
Перекласти гарбузове пюре в миску. Його має бути не більше 250 грам. Лишнє краще відкласти, інакше кекс вийде занадто вологим.
Додати апельсинову цедру і мелені спеції, цукор, яйця, олію і перемішати.
У борошно додати розпушувач і просіяти. Додати борошно з розпушувачем в тісто і перемішати.
Борошно краще додавати, орієнтуючись, на консистенцію тіста. Якщо для приготування гарбузового пюре використовували запечений гарбуз - в ньому буде менше вологи, ніж у відвареному або приготованомув мікрохвильовці - від цього нюансу може залежати кількість борошна.
Тісто, по консистенції, має бути, як густа сметана. Якщо ложкою зачерпнути тісто і опустити назад в миску, деякий час горбок тіста буде залишатися на поверхні, і не буде розтікатися. Коли горбик розтечеться після нього залишиться помітний рельєф на поверхні, який згодом теж згладиться. Тобто тісто не повинно бути занадто рідким, але і занадто густим його теж робити не потрібно.
Наприкінці додати подрібнені горіхи. І викласти у форму, викладену пергаментом.
Випікати в заздалегідь розігрітій до 180°C духовці, близько 50 хвилин.
Готовність перевіряти дерев'яною паличкою, якщо виходить сухою - кекс готовий.
Замість одного великого кексу можна спекти маленькі кексики чи мафіни, розклавши тісто в маленькі порційні формочки. Випікати маленькі кексики близько 20-25 хвилин, до проби на дерев'яну шпажку.
Готовий кекс просочити свіжо вичавленим апельсиновим соком. Дати охолонути і зверху присипати цукровою пудрою.




















Коментарі