пʼятниця, 19 травня 2017 06:25

Скандал навколо "Демальянсу" може політично поховати Лещенка і Найєма

Скандал з обшуком у одного з керівників партії "Демократичний альянс" може поховати не тільки цю партію, яка і так має майже нульовий рейтинг. Але і політичні перспективи тріо "антикорупціонерів" — Сергія Лещенка, Мустафи Найєма та Світлани Заліщук.

Вони зробили ставку на цю партію як майданчик для нового терміну в парламенті. Саме тому Лещенко одразу приїхав на місце обшуку та вів звідти пряму трансляцію в інтернеті. Разом із соратниками він здійняв шум про нібито політичні переслідування.

16 травня правоохоронці за рішенням суду провели обшук у селі Новосілки Київської області. Ниточки розслідування про несанкціоноване втручання в інформаційні системи Міністерства юстиції тягнуться до "нових політиків". Йдеться про мільйонні збитки для держави. І ця справа, як свідчать джерела у правоохоронних органах, має всі перспективи бути доведеною до кінця. Тобто — до вироку суду.

Тетяна Стаханова, яку слідчі вважають причетною до кіберзлочину, — дружина одного з керівників партії "Демократичний альянс" Максима Черкасенка. Обшук проводили у помешканні цього подружжя.

За лічені хвилини туди прибули однопартійці Максима — депутати Сергій Лещенко, Мустафа Найєм і Світлана Заліщук. Вони негайно розпочали пряму трансляцію та почали чинити тиск на поліцію. Мовляв, це політичне переслідування опозиціонера.

Речник Національної поліції Ярослав Тракало, посилаючись на дані Головного слідчого управління Нацполіції, пояснив причини обшуку: невстановлені особи втрутилися в роботу інформаційних систем Міністерства юстиції, а саме — держпідприємства "СЕТАМ".

— Шляхом незаконного доступу до програми, задіяної до торгів рухомим та нерухомим майном, система обирала заздалегідь визначеного переможця, навіть якщо його пропозиція була ненайкраща. Вилучаються документи та обладнання, на якому зберігалася інформація про змову осіб, які організували втручання в інформаційні системи Мін'юсту", — пояснює Тракало.

Система електронних аукціонів "СЕТАМ" створена для прозорого продажу арештованого майна без корупційних ризиків. Але кіберполіція мусила розпочати розслідування, коли адміністратори "СЕТАМ" помітили сторонні втручання під час продажу на аукціоні земельних ділянок у Київській області, квартир, автомобілів.

У дозволі Печерського райсуду про Черкасенка взагалі не йшлося, за словами Тракала. Також він запевнив: робота "Демальянсу" слідчих не цікавить, тому інформація про неї не вилучається.

Радник міністра внутрішніх справ народний депутат Антон Геращенко у "Фейсбуку" уточнив: слідчий Нац­поліції спочатку запропонував Максиму Черкасенку не вилучати електронні носії — комп'ютери, ноутбуки, телефони, а дати можливість зробити їх копії для того, щоб розібратися — хто використовував ці носії для незаконного втручання в систему торгів.

— Однак після брутального втручання народних депутатів із партії "Демальянс", перешкоджання в проведенні слідчих дій і перетворення місця слідчих дій на цирк-шапіто, було прийнято рішення вилучити комп'ютерну техніку й телефони для експертиз, — каже Геращенко.

Він пояснив, що один із лідерів "Демальянсу" Максим Черкасенко на сьогодні є свідком — особою, з адреси якої було виконано один зі зломів системи електронних торгів.

— Слідчі Нацполіції не можуть уподібнюватися Сергію Лещенку, який вважає кожен свій пост закінченим і доведеним вироком тим, про кого він пише за власною ініціативою або на прохання тих, хто його націлює на чергову мішень.

Викликаний Черкасенком "спецзагін" із народних депутатів Сергія Лещенка, Мустафи Найєма, Світлани Заліщук, "приїхавши на місце обшуку, почав діяти в найкращих традиціях жорстко критикованих ними колег по парламенту. А саме перешкоджати поліції в здійсненні нею законних повноважень", — каже радник міністра.

Керівництво "СЕТАМу" спростувало інформацію Мустафи Найєма про те, що Тетяна Стаханова працювала раніше на це держпідприємство (це б пояснило наявність у неї кодів).

Інформовані джерела у правоохоронних органах пояснюють: несанкціоноване втручання в роботу "­СЕТАМу" призвело до продажу за смішними цінами житлових приміщень (одні торги встигли заблокувати), земельної ділянки і автомобіля.

Ставки інших учасників на аукціоні видалялися. В підсумку, арештоване майно продавали "кому треба" і за ціною, значно нижчою від ринкової. Держбюджет недоотримав мільйони гривень.

Встановлення реальних ІР-адрес та місця перебування зловмисників було складною справою, оскільки вони використовували мережу, призначену для анонімізації та приховання користувача.

Але ретельний аналіз так званих лог-файлів та бекапів, скриптів і доменних імен дозволив кіберкопам вийти на адреси, номери телефонів та імена організатора і замовника несанкціонованого втручання й учасників шахрайських торгів.

Як одна з учасниць торгів фігурувала Стаханова Тетяна Андріївна. Проте зазначений із реєстраційними даними номер телефону належав її чоловіку Черкасенку Максиму Леонтійовичу. ІР-адреса Стаханової фізично знаходиться за адресою: Київська обл., Києво-Святошинський р‑н, с. Новосілки. Де й живе подружжя Черкасенко-Стаханова.

На думку експертів, Сергій Лещенко, який виступив "флагманом" захисту однопартійців-"демальянсівців", разом із соратниками ризикує вкотре потрапити у вкрай неприємну історію. Він уже поставив під питання свою політичну кар'єру скандальним "квартирогейтом". А фальсифікація торгів "СЕТАМ" дуже нагадує кримінал. Якщо цю справу доведуть до кінця — політичні перспективи "Дем­альянсу" будуть поховані остаточно. Як і "антикорупціонерів", які до нього належать.

Зараз ви читаєте новину «Скандал навколо "Демальянсу" може політично поховати Лещенка і Найєма». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 35413
Голосування Які умови миру і зупинення війни для вас прийнятні
  • Відмова від Донбасу, але вивід військ РФ з усіх інших територій
  • Замороження питання Криму на 10-15 років
  • Відмова від Криму і Донбасу за умови надання гарантій безпеки від Заходу щодо всіх інших територій
  • Зупинка війни по нинішній лінії фронту
  • Лише повне відведення військ РФ до кордонів 1991-го
  • Ваш варіант
Переглянути