Ексклюзиви
Понеділок, 30 травня 2016 12:35

З'явився безкоштовний онлайн-коректор для текстів українською мовою

Працювати з україномовними текстами стало ще легше.

З'явилася додаткова програма для виявлення помилок при роботі в Google Docs, тобто прямо в браузері.

Розробники називають її додатковим потужним знаряддям до базової перевірки орфографії Google Docs. Нововведення допоможе виправити в тексті українською мовою тисячі пунктуаційних, граматичних, стилістичних і лексичних помилок, - повідомляє Gazeta.ua.

"OnlineCorrector піднімає на новий рівень лінгвістичну підтримку в роботі з текстом українською мовою. Звичну перевірку орфографії від Google ми доповнили виправленням і пошуком помилок у слововживанні та стилістичних огріхів, що виникають під впливом інших мов чи після автоматичного перекладу", - пояснюють ініціатори розробки.

 

Самі вони про свою програму пишуть так:

"Нарешті ми запускаємо проект, над яким так довго і наполегливо працювали! Зустрічайте та користуйтеся – onlinecorrector.com.ua.

Це інструмент для перевірки грамотності текстів українською мовою.

Трохи докладніше: це безкоштовний додаток до Google Документів, яке:
– автоматично коригує типографіку, чергування та поширені помилки, котрі можна виправити без втручання людини;
– додає коментарі до імовірних граматичних, пунктуаційних, лексичних та стилістичних помилок.

У чому його особливість? OnlineCorrector піднімає на новий рівень лінгвістичну підтримку в роботі з текстом українською мовою. Звичну перевірку орфографії від Google ми доповнили виправленням і пошуком помилок у слововживанні та стилістичних огріхів, що виникають під впливом інших мов чи після автоматичного перекладу. OnlineCorrector підкаже, де в тексті трапилася калька, де вжито нехарактерний для української мови вислів чи канцеляризм, де слово використано у значенні чи формі, що не відповідають контексту.

Відтепер ви не пропустите тисячі різних помилок, тому що всі ймовірні огріхи буде виділено кольором, а на відповідних сторінках сайту, куди вказує URL-посилання, стисло подано правило та приклади слововживання. Як і з орфографічними помилками, ці коментарі потребують людського втручання та коректури, бо ж штучний інтелект ще не винайдено. Та це навіть добре, адже скориставшись підказками кілька разів, ви самі запам'ятаєте, як правильно вжити те чи інше слово і покращите власні знання та культуру мовлення!

Також ми приготували для вас кілька "фішок"

Перший – на сайті працює живий чат, у якому ви можете поставити запитання фахівцеві-коректору щодо правильності написання чи вживання слів.

Другий – ви можете надіслати нам файлом текст будь-якого розміру (навіть докторську дисертацію!) для автоматичного опрацювання. Ми надішлемо вам файл із виправленнями, коментарями та, що важливо, збереженими оригінальним форматуванням і структурою.

Третій – це можливість удосконалювати своє знання української мови, щодня отримуючи на пошту одне правило. Витрачаючи на його перегляд усього кілька хвилин та дотримуючись порад, згодом ви відчуєте, що ваші мовленнєві навички якісно покращилися!

І найголовніше! З нагоди відкриття користування повною версією OnlineCorrector є безкоштовним до 1 липня! Тож не гайте часу!

1. Заходьте на сайт http://onlinecorrector.com.ua/
2. Встановлюйте додаток до Google документів.
3. Завантажуйте файл або вставляйте текст українською мовою.
4. Натискайте кнопку "Виправити та прокоментувати все".
5. Редагуйте текст, користуючись запропонованими підказками.
6. Прибирайте виділення та забирайте готовий текст! :)

Встановлюйте, користуйтеся, запрошуйте друзів! Долучайтеся до спільноти http://www.facebook.com/onlinecorrector/ і діліться своїми думками та пропозиціями. Вони дуже важливі для нас, бо ми хочемо бути для вас корисними".

 

Окрім питань щодо користування новинка спричинила обговорення правильності слів "безкоштовний" і "безплатний". Цьому питанню автор проекту присвятив окрему публікацію:

Зараз ви читаєте новину «З'явився безкоштовний онлайн-коректор для текстів українською мовою». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

1

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 3168
Голосування Чому не можна розпускати Верховну Раду?
  • Це суперечить Конституції
  • Хай знімуть недоторканість, ухвалять закони про імпічмент, про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення і новий Виборчий кодекс і можуть йти
  • За нинішніх умов на дострокових виборах у ВР не пройдуть нові партії
  • Мені байдуже до їхньої роботи. Їхні обіцянки на хліб не намастиш
  • Я не проти розпуску. Владу в країні треба перезавантажити повністю
  • Я проти будь-яких ініціатив президента
Переглянути
Погода