Середа, 11 грудня 2019 13:28

Як позбутися слів-паразитів

Як позбутися слів-паразитів
Слова-паразити засмічують нашу мову. Фото: mors.in.ua

Люди часто починають вживати слова-паразити.

До них належать вигуки "хм", "ммм", "иии", слова "коротше", "реально", "ну", "типу". Вони не мають змістового навантаженя.

Для боротьби зі словами-паразитами варто записувати свою мову на диктофон. Завдяки цьому ви зрозумієте, які слова вживаєте найбільше. Замість вживання паразитів варто витримувати паузи. Говоріть лише тоді, коли захочете сказати щось конкретне.

Сконцентруйте увагу на голосі, тембрі, темпі. Уважність до вимови стане уважністю і до змісту. Ви перестанете говорити слова-паразити.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як впливає суржик на пам'ять

Збагачуйте свій словниковий запас. Для цього читайте книжки. Завдяки синонімам та метафорам можна уникнути незручних пауз.

Використовуйте інтонацію, міміку та жести. Їх відсутність іноді стає причиною появи паразитів. Ви перестанете їх вживати, коли з'являється можливість емоції висловити емоції голосом.

Дитячий психолог Ольга Крамаревич розповіла, як відівчити дитину вживати лайливі слова. Якщо дитині менше 3-х років, то варто запитати, де вона почула це слово. Питати треба спокійно, не показуючи своєї емоційної реакції.

Зараз ви читаєте новину «Як позбутися слів-паразитів». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Голосів: 218
Голосування Хто має отримати національну кінопремію "Золота дзиґа" за найкращий український фільм 2019 року?
  • Вулкан
  • Гуцулка Ксеня
  • Додому
  • Мої думки тихі
  • Співає Івано-Франківськтеплокомуненерго
  • Інший фільм
Переглянути
Погода