Українські фахівці стверджують, що кількість дітей з аутизмом за останні роки критично зросла.
Як повідомили Gazeta.ua у всеукраїнському фонді "Дитина з майбутнім", в Україні за офіційними даними проживають 4,5 тис. "дітей дощу". Насправді ці цифри значно більші і кількість таких людей може сягати 1% населення нашої держави. Про дорослих аутистів точної інформації немає через відсутність статистики, труднощі з діагностуванням і решту проблемних моментів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діти з аутизмом навчаються під час гри - соціальний педагог
"Найголовніша особливість цих дітей полягає в тому, що вони сприймають світ не так, як більшість людей. Наприклад, особлива гіперчутливість до звуків чи світла може викликати у дитини з аутизмом не просто дискомфорт, а неприємні відчуття на фізичному рівні. Батьки помічають аутизм у дітей в різному віці. У віці немовляти, наприклад, якщо дитина тихесенько лежить у ліжечку, не реагуючи на світло, звуки і брязкальця. Серед того, що має також насторожити батьків: дитина перестає реагувати на звернення, мову, говорити, дивитися в очі співрозмовнику. За будь-якого з цих симптомів батьки повинні звернутися до фахівців. Якщо водночас результати обстеження слуху та зору будуть у межах норми, можливо, це перші симптоми аутизму", - розповіла Gazeta.ua педагог, директорка МГО "Дитина з майбутнім" Лариса Рибченко.
Експерт розповідає, що батьки "дітей дощу" часто цураються і соромляться своїх особливих дітей. Замість того, щоб навчати їх.
"Відвідування реабілітаційних центрів, спілкування з батьками таких самих дітей - обов'язкові. Потрібно віднайти метод корекції, який найбільше підійде вашій дитині, і дотримуватися його. Спонукати дитину до постійного контакту через різні ігри та речі, що її цікавлять. Потрібно обов'язково перевірити дитину на можливу наявність супровідних захворювань, які можуть впливати на стан дитини, чи бути причиною таких розладів, як фенілкетонурія, целіакія, галактоземія чи інші порушення обміну речовин", - радить експерт.
У СРСР, як відомо, аутизму не було: діти з аутизмом, які досягли повноліття, просто отримували діагноз "шизофренія".
В Україні досі не існує чітких механізмів діагностування, обліку та допомоги таким людям.
Коментарі