В уманських газетах з"явились оголошення про набір танцівниць на роботу до Росії, в Санкт-Петербург. Вимога — вік від 18 до 30 років. Обіцяють високу зарплату та преміальні, вахтовий метод роботи. Для довідок є номер телефону в Росії.
Уманка 23-річна Марина телефонувала за об"явою.
— Сказали, що передзвонять. Тоді прийшла есемес, щоб готувалася до зустрічі. Прийшов чоловік років 40 на вигляд, гарно вдягнений. Сказав, що в нього є елітний клуб у Санкт-Петербурзі. Набирає дівчат для занять проституцією. Шикарний дом, тройне оцеплєніє охрани. Моє уміння танцювати знадобиться лише для стриптизу. Заробити можна 150–200 доларів за день з п"ятьма-шістьма клієнтами.
Працедавець пояснив, що робочий день ненормований. Покинути можна, коли захочеш.
— Обіцяв, що у наручніках і під замком ніхто тримати не буде. Були дєвки, що не могли. Вроді секс у жизні був і на дискотеках із мужиками зажигала, але не може. Купляли таким білет і відправляли назад. Казав, що за рік роботи проституткою можна купити квартиру, машину. За два роки — бізнес свій відкрити.
На час критичних днів дозволяють поїхати провідати батьків.
— Мовляв, багато хто працює так. Коли критичні дні — їдуть додому. Везуть батькам гроші. Сутенер може дати документи, шо ти в ресторані чи клубі працюєш.
Вроді секс у жизні був і на дискотеках із мужиками зажигала, але не може
На Черкащині цьогоріч порушили близько 20 кримінальних справ за сутенерство та звідництво.
— Люди, які стали жертвами, здебільшого не звертаються до нас, — розповідає 31-річний Андрій Тютенко з обласного відділу боротьби зі злочинами, пов"язаними з торгівлею людьми. — Ми постійно проводимо моніторинги, даємо оголошення в газети з інформацією, куди треба звертатися. Конфіденційність гарантуємо. Цього року звернулися лише двоє чоловіків, які поїхали на роботу в Чорногорію. У них забрали паспорти та змушували працювати за хліб і воду. Жінки, що свідомо їдуть за кордон займатися проституцією, не звертаються. А без їхніх заяв порушити справу не можна.
В уманському педуніверситеті на хореографа навчаються близько сотні студентів.
— Є і заочне відділення хореографії, — розповідає проректор із науково-педагогічної роботи Дмитро Балдинюк, 58 років. — На цю спеціальність завжди був попит. Можу запевнити, що наші випускники працюють за фахом — у школах, гімназіях, студіях. Вони навчаються державним коштом, тому отримують направлення на роботу.
Хореограф 27-річна Таїсія Майстришина викладала танці в черкаській студії. Зараз формує групи в Умані. Абонемент на місяць коштує 90 грн, разовий урок танцю — 20.
— Іще коли працювала в Черкасах, часто зверталися дівчата, які хотіли їхати на роботу за кордон і їм треба було навчитися танцювати, — розповідає. — Вчили і клубні танці, й латино, і східні, й вальс. Набираємо групу по шейпінгу та стрипдансу.
Коментарі