четвер, 27 листопада 2008 16:35

Утеплення зовнішньої стіни обійдеться в 230 гривень за квадрат

Утеплення зовнішньої стіни обійдеться в 230 гривень за квадрат

На під"їзді дев"ятиповерхівки на вул. Сумгаїтській, 69 у Черкасах, місцева мешканка Світлана Новохатько прочитала оголошення про утеплення квартири. Бригада промислових альпіністів пропонувала накласти утеплювач на зовнішню сторону стін.

— У нас квартира кутова. Шви в панелях давно пропускають холод, — розповідає Світлана Новохатько про своє помешкання на п"ятому поверсі. — У спальні, кухні й ванній кімнаті холодно, навіть відчутно, як вітер гуляв. На стінах не встигали витирати плісняву. Температура там відрізнялася від тих кімнат, де внутрішні стіни. Скільки зверталися в ремонтно-експлуатаційне управління, ніяких результатів. Пояснювали, що немає грошей.

Над утепленням квартири Новохатьків тиждень працювала бригада із трьох осіб. За все взяли 9 тис. грн.

Однією з організацій, що займається утепленням зовнішніх стін, ремонтом і гідроізоляцією швів, є фірма "Енергія-07".

— До бетонної плити за допомогою клею та дюбелів прикріплюємо пінопласт, — розповідає про технологію утеплень панельних будинків монтажник-висотник 27-річний Олександр Кругляк. — На об"єкті працюють три робітники. Двоє у висячому положенні, один зверху на підмозі. Зазвичай роботу виконують за два дні. Головне, щоб був доступ до даху і можливість підключитися до електромережі. Спускаємося й робимо на мотузках для альпіністів. Так працюємо вже майже два роки. Якщо людина замовляє роботи, беремо півсуми наперед, а решту — після закінчення.

Квадратний метр утепленої стіни коштує 230 грн.

— Зверху накладаємо арміруючу сітку зі скловолокна, — пояснює Олександр. — Вона покриває пінопласт від вологи й оберігає від тріщин по закінченні роботи. Поверх всього обробляємо мінеральною структурною штукатуркою. Така шуба буде морозостійка й "дихатиме". Але зсередини квартиру пінопластом не слід утеплювати, бо буде "збиратися" волога й на стінах утвориться грибок.

Спеціалісти рекомендують приділити увагу й утепленню балкона.

— Звичайно, якщо утепляти, то почнемо з підлоги, — розповідає начальник відділу будматеріалів магазину "Епіцентр" 33-річний Валентин Колобов. — Для цього можна використати екструзійний полістирол (пінополістирол). Це матеріал, створений на основі пінопласту і має високу щільність. Його можна класти між лагами та під бетонною стяжкою. Під бетонну заливку можна використовувати і систему теплих електричних чи водяних підлог. Тобто спеціальні електричні тени (нагрівний елемент в електрокамінах), а також труби для водяного опалення. Нині модно робити балкони на першому поверсі. То в такому випадку бажано утеплити фундамент іззовні пінополістиролом. Приклеювати слід клеєм П-22, нічим не покриваючи, пінополістирол можна просто засипати землею. Він не гниє і не боїться вологи.

Для утеплення стін можна використовувати звичайний пінопласт, а можна — мінеральну базальтову вату. Враховуючи наші погодні умови, можна брати вату товщиною від 10 см.

Зсередини пінопластом не слід утеплювати

Вата є м"яка й тверда. Вона екологічно чиста. Не є горючим матеріалом. Має високу щільність і значні показники за теплопровідністю. Для утеплення покрівлі ватою, потрібно придбати захисні плівки паро- та гідробар"єри. Перший сприяє випусканню зайвих парів із приміщення. Другий не дає волозі проникнути всередину.

— Але хочу звернути увагу, що мінеральна вата боїться вологи, — зауважує Колобов. — Якщо вона буде залита водою, то навіть після висихання теплоізоляція вже не буде такою. До цегляних чи бетонних стін її краще кріпити пластиковими дюбелями. В іншому випадку використовують спеціальний клей, коли використовується вата високої щільності.

Утеплення балконів можна робити як зсередини, так і ззовні. Однак фахівці радять утеплювати ззовні.

— Не раджу використовувати в якості каркаса дерев"яні рейки, — каже Валентин Колобов. — Вони бояться вологи, а коли висихають, то дерево починає "коробити". А використовувати звичайні профілі, як для гіпсокартону. Вони нашиваються на стіну, а вже до них кріплять утеплювачі. Зверху все зашивають профнастилом (пофарбований оцинкований метал у формі трапеції) або ж спеціальним фасадним пластиком. І звичайно, для зберігання тепла потрібно замінити вікна на пластикові. Хоч і з дерева вже навчилися добре робити, вони не поступаються пластиковим. Утеплення балкону без вартості вікон коштуватиме від 600 до 1000 гривень.

Найдоступнішими за ціною й ефективними для утеплення є двері "Стандарт", радять у "Епіцентрі".

— Такі двері йдуть двох розмірів для "хрущовок" і для квартир нового планування, — каже завідувач секції "Вікна-двері" 38-річний Олег Сластіон. — Вони одинарні, але мають два утеплювачі, нержавіючий поріг, два замки. Ідеально підходять для утеплення наших квартир. Коштують від 1300 до 2000 гривень. А елітні двері — найкращі одеські "Конекс" і каховські "Новий світ". За такі треба заплатити від 4,5 тисячі гривень. У приватному будинку знадвору слід поставити двері, що всередині мають піностирол чи інший мінеральний наповнювач. Зверху вони мають бути оброблені "молотковим" покриттям — спеціальною порошковою термофарбою. Такі двері не бояться перепаду температури, прямого сонячного проміння й не пропускають холоду.



За батареями встановлюють екран із фольги

Найбільше тепла у помешканні втрачається через вікна. Тож їх варто утеплити насамперед.

Тепло з кімнати виходитиме навіть через невелику тріщину у склі. Її слід замастити прозорим лаком для нігтів, він є добрим герметиком.

Якщо між рамою і підвіконням є щілини, їх треба ліквідувати. Можна купити в магазині силіконовий герметик. Або ж закрити поролоном, ватою, газетами. Старі капронові колготи теж підійдуть. Зверху заклеїти паперовими смужками. Дехто заповнює щілини   розчином із крейди і клею для шпалер. Змішують їх у рівних пропорціях.

Жалюзі та штори зі щільної тканини теж затримують тепло у квартирі.

Значна кількість тепла виходить через балконні двері. По периметру їх можна оббити зшитим валиком, напханим обрізками тканин, старими капроновими панчохами або поролоном.

Краще, якщо вхідні двері подвійні. Для утеплення залізних дверей можна використати полімерний шнур. Його наклеюють по периметру зі внутрішнього боку.

У квартирах панельних будинків часто промерзають шви. Рекомендують кути кімнат поклеїти подвійним або потрійним шаром шпалер. Якщо є шпарини, забити їх поролоном.

Ще один доступний метод: за радіатором опалення встановіть екран з алюмінієвої фольги. Можна також поставити пофарбований "сріблянкою" лист фанери.

Фарбовані стіни холодніші за обклеєні шпалерами. Тепло краще зберігають шпалери  з відтиском, ніж гладенькі.

Зараз ви читаєте новину «Утеплення зовнішньої стіни обійдеться в 230 гривень за квадрат». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути