Близько восьмої вечора 14 травня на вул. Індустріальній біля ставу Гарячка в Городищі сильний вітер повалив 133-річного дуба. Дерево стояло зелене, стовбур був міцним, але, як виявилося, коріння струхлявіло. Через падіння ніхто не постраждав.
На око, дуб був найбільшим деревом у райцентрі. Тому його називали найстарішим у місті. Припускають, він ріс із 1876 року, коли князь Воронцов відкрив у Городищі цукрозавод та залізничну станцію.
— Падіння дуба люди сприйняли так, ніби раптово помер рідний дід, — розповідає депутат міськради 46-річний Андрій Биба. — Раніше біля нього призначали побачення, гуляли з дітьми. Люди приходили попрощатися з дубом, приїхав мер. Брали листя й гілочки на сувеніри.
Свідків падіння немає. Люди, які живуть поряд, переказують, що чули, як задрижала земля. Одні подумали, щось розвантажують на залізничній станції, інші — грім ударив.
Комунальна служба наступного дня обрізала гілки, аби прибрати рештки дерева. 4-метровий шматок стовбура краном поставили вертикально. На ланцюг прикріпили табличку з датами "народження" і "смерті" дуба. Буде своєрідний пам"ятник. Пізніше зроблять клумбу, посадять дерева.
Дуб вважали одним із семи чудес Городища. Рейтинг торік складали за ініціативи громадської організації "ФК "Цукровик". Голосування проводили на місцевих інтернет-ресурсах. Урешті утворився такий список:
1. "Крутилка" — пішохідна вулиця, куди можна потрапити, пройшовши "вертушку".
2. Гребля — улюблене місце купання та риболовлі.
3. Дуб — найстаріше дерево Городища.
4. Монумент полеглим на війні працівникам цукрозаводу.
5. Погруддя Тарасу Шевченку — перший в історії пам"ятник поетові.
6. Єдина в місті мозаїка — на Будинку культури.
7. Кочержина гора — найуподобаніше місце відпочинку.
Коментарі