27 березня в Черкасах на вул. Рози Люксембург, 185/1 відкрили амбулаторію сімейного лікаря. Вона зайняла перший поверх житлової дев"ятиповерхівки мікрорайону Хімселище. Це другий такий заклад у місті.
Послугами амбулаторії користуватимуться 1,8 тис. дорослих та 700 дітей — мешканці довколишніх будинків.
— Радію, що педіатр буде під боком. Бо онука Данила ми раніше возили в поліклініку Південно-Західного мікрорайону. Знаєте, як це далеко? Та і з грошима накладно, — каже Ольга Антонюк, 48 років, з будинку N185. — А тут і лікар подивиться, й аналізи можна буде здати і уколи поколоти.
Раніше в приміщеннях амбулаторії був філіал дитячої поліклініки. У його підвалі знайшли грибок. П"ять року тому санстанція заборонила експлуатацію приміщення.
71-річний черкащанин Олександр Яворський в колишню дитячу поліклініку водив сина. Зазначає: тодішні умови й теперішні — не порівняти. Головне, за словами пенсіонера, що черг немає.
На устаткування нового закладу місто виділило 200 тис. грн. Капітально відремонтували і приміщення, і каналізаційні мережі. Кажуть, умови роботи сімейних лікарів кращі, ніж у персоналу поліклініки. В амбулаторії — світлі шпалери, сучасний кахель, нові столи, шафи, сантехніка. У кабінетах терапевтів та педіатрів, у лабораторії, маніпуляційному кабінеті, реєстратурі багато квітів.
Позмінно в амбулаторії працюватимуть два педіатри, три сімейні лікарі, сім медсестер. Згодом придбають фізіотерапевтичне обладнання. Лікарі пройшли шестимісячні курси сімейної медицини на базі обласної клініки.
— На відміну від дільничного, — каже 56-річна Галина Липовець, завідуюча відділенням загальної практики сімейної медицини, — вони є універсальними медиками. Можуть поєднувати навики вузьких спеціалістів — невропатолога, окуліста, лора. Це великий плюс. Адже сімейний лікар, як кажуть, на всі руки майстер. Він здатний проконсультувати хворого і як невропатолог, і як окуліст, приміром.
— Хотілося б, щоб в амбулаторії був оглядовий кабінет гінеколога, — додає терапевт Алла Кострицька, 48 років. — Та й хоч пару ліжок треба, щоб крапельниці пацієнтам ставити. Але ж тут територія невелика, всього 130 квадратних метрів.
Медсестри не вміли попасти у вєну
Чотири роки тому в місті відкрили першу амбулаторію сімейного типу на вул. Благовісній, 210. Вона обслуговує 5 тис. жителів двох дільниць. Лікар по 3 год. на день веде прийом. Стільки ж часу виділили для викликів додому.
— Раніше в поліклініці "Фотоприладу" доводилося чекати в черзі. А тут швидко справляюся, — розповідає про амбулаторію пенсіонерка Людмила Рева з вул. Благовісної, 222. — І крапельниці можу прийняти, не треба лягати в лікарню. Хоча спочатку всякого бувало. Медсестри не вміли попасти у вєну. І лікарі мінялися один за другим. А це вже другий рік як прийшла Валентина Іванівна Нагайло, то все владналося. Люди тут уважні, починаючи з регістратури.
Приватні клініки вважають, що амбулаторії сімейного типу не складуть їм конкуренції.
— З відкриттям таких закладів відтоку клієнтів ми не помітили, — зауважує адміністратор черкаського приватного медичного центру "Мед-Стайл" 35-річна Наталя Алхімова.
У районних центрах Черкащини поки що немає жодної амбулаторії сімейної медицини, розповідають в обласному управлінні охорони здоров"я. Однак при центральних райлікарнях працюють сімейні лікарі. Окрім того, у великих селах діють лікарські амбулаторії сімейного типу. Усього в області працюють 238 сімейних лікарів.
Коментарі