"ТОРІК найбільший попит мали фахівці, які вміють продавати. Також цінили вміння суміщати кілька посад, наприклад, бухгалтера й касира, секретаря, перекладача і менеджера з продажів. Крім того, як і раніше, були затребувані фахівці в галузі IT-технологій, інженери-механіки, спеціалісти в агробізнесі, логісти, водії, робочі різної кваліфікації", — розповідає директор черкаського консалтингового агентства "Персонал" Ірина Кіркіна, 48 років.
Людину якоїсь дивної професії доводилося шукати 2010-го?
— Приходили запити на масажиста в Таїланд і бухгалтера зі знанням китайської мови.
Які спеціальності, за прогнозами, матимуть попит цьогоріч?
— Пов'язані з агробізнесом та переробкою сільгосппродукції. Попитом користуватимуться фахівці готельного та ресторанного бізнесу у зв'язку з наближенням Євро. Фінансовий сектор не втратить своєї актуальності — потрібні консультанти з питань, як зберігати, розумно інвестувати й економно витрачати гроші.
Були заяви, що скорочуватимуть держслужбовців. Що їм порадили б?
— Зміцнення вертикалі влади й адміністративна реформа призведуть до звільнення або ротації держслужбовців. Порада, мабуть, здасться банальною — не втрачати віри в себе. Не варто кидатися одразу шукати роботу. Пошуки — це теж робота, яка вимагає розуміння і хорошого настрою. Знайдіть час, щоб переключитися, сконцентруватися, написати резюме. Зрозуміти для себе — яка робота була би цікавою. Зібрати інформацію про потенційні організації-роботодавці.
На кого порадите випускникам шкіл вчитися?
— Слід обрати спеціальність, що подобається. Проблема працевлаштування поглиблюється насамперед тим, що немає фахівців, для яких хобі й робота збігаються. Конкурентоздатність конкретної людини на ринку праці збільшується, якщо даний спеціаліст не тільки має диплом, а й володіє реальними знаннями. Виявляє живий інтерес до своєї професії, готовий постійно сприймати нову інформацію.
Коментарі