Ексклюзиви
четвер, 13 травня 2010 20:24

Пітона Кузю годують живими курми

Автор: фото: Наталія ТАВАНЕЦЬ
  Пітон Кузя поїдає живу курку. Його  раз на 8–10 днів годують  працівники черкаської  фірми ”ГраноСВ”. Курей купують на базарі
Пітон Кузя поїдає живу курку. Його раз на 8–10 днів годують працівники черкаської фірми ”ГраноСВ”. Курей купують на базарі

В офісній будівлі на вул. Сумгаїтській у Черкасах живе тигровий пітон. Самка Кузя важить 70 кг, завдовжки майже 5 м.

Кілька років тому рептилію купили в черкаському зоопарку для бару "Комуністичний рай", який працював поряд. Потім заклад закрили, а пітона переселили до сусіднього будинку. Кузя близько восьми років жила просто на поверсі, під склом невеликого тераріуму. Два роки тому їй збудували новий дім.

— Мені стало шкода пітона, який тіснився у двометровому вольєрі, — розповідає директор приватного підприємства "ГраноСВ" Едуард Сторонський. — Новий будинок для удава обійшовся в 12 тисяч гривень.

Скляний тераріум стоїть на четвертому поверсі. Усередині — дерев"яна підлога, невеликий басейн, викладений плиткою, велике сухе дерево та вазон. Пітон спить, скрутившись у клубок.

— Кузя недавно поїла, тому і спить, — пояснює працівник фірми Сергій Бєлогуров, 29 років. — Ми на ринку купуємо їй живих курей, годуємо раз на 8–10 днів. Важливо не перегодовувати пітонів. Вони можуть з"їсти багато і рідко відмовляються від харчів, але при цьому схильні до ожиріння.

Коли Кузя голодна, вона стає агресивною.

Новий будинок для удава обійшовся в 12 тисяч гривень

— Вона досить агресивно реагує на все, що менше за неї. Колись прийшли подивитись із собакою, то вона кидалася на неї. Групується до атаки і коли бачить дітей. Але хвилюватися не варто — у тераріумі скло завтовшки 8 мм, вона його не виб"є. Людей, які більші за неї, вона боїться.

Удень Кузя зазвичай повзає по тераріуму та спостерігає за людьми. Любить купатися.

— Вона постійно росте і тому часто міняє шкіру. Після цього в тераріумі доводиться прибирати. Замітаємо і миємо підлогу також після того, як вона поїсть, — пояснює Сергій. — Узагалі, пітонів досить просто утримувати. Головне для них — великий теплий вольєр. У нас стеля і підлога з підігрівом. Тому навіть цієї зими, коли на вулиці було холодно, у тераріумі було не менше 18 градусів тепла.

Темний тигровий пітон є найбільшим із підвидів. Може досягати в довжину 8 м. У Південно-Східній Азії м"ясо тигрових пітонів їдять. Місцеві нерідко тримають їх у будинках, щоб позбутися щурів і мишей. Укуси невеликих пітонів болючі, а велика змія може серйозно поранити або задушити людину. Максимальна тривалість життя тигрового пітона в неволі — 25 років.

Зараз ви читаєте новину «Пітона Кузю годують живими курми». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

2

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі

Голосів: 1
Голосування Як ви облаштовуєте побут в умовах відімкнення електроенергії
  • Придбали додаткове обладнання для оселі задля енергонезалежності
  • Добираємо устаткування та готуємося до купівлі
  • Не маємо коштів на таке, ці прилади надто дорогі
  • Маємо ліхтарі та павербанки для заряджання ґаджетів, нас це влаштовує
  • Певні, що незручності тимчасові і незабаром уряд вирішить проблему браку електроенергії
  • Наша оселя зі світлом, бо ми на одній лінії з об'єктом критичної інфраструктури
  • Ваш варіант
Переглянути