31 жовтня в Умані освятили Покровську церкву. Вона розташована у найвищій точці міста. Там колись стояла дерев'яна козацька церква.
Будувати храм почали шість років тому. До того віряни кілька років збиралися на пустирі.
— Якось після служби поверталися додому. Хтось оглянувся і побачив Богородицю в небі над пустирем, — розповідає 65-річна Зінаїда Сорока, церковна староста. — А під час першого богослужіння на Покрову у небі з'явився правильний хрест.
Староста згадує чудеса, які траплялися під час будівництва:
— Складно було, грошей не вистачало. Просили пожертви в усіх. Коли побудували капличку, не було за що купити скатерку. Пожертви йшли виключно на те, на що люди давали. Якщо на будматеріали — то тільки на будматеріали. Давали на цеглу — купували цеглу. Я попросила, щоб батюшка дав благословення на те, аби ми позичили гроші з будматеріалів на скатерку. Треба було 60 гривень. Він благословив. А тут приходить жінка з чоловіком, помолилися і дають 60 гривень зі словами: "Може, яку скатерку купите". Потім ще випадок був. Треба було з робітником терміново розрахуватися. 120 гривень не така сума велика, а нема з чого взяти. Тут зупиняється машина біля церкви. Вийшла жінка і каже: знаю, що добре для сім'ї потрудитися на церкву. Але в мене немає часу — багато роботи. Дасте комусь із робітників гроші, хай за мене попрацює. Дістає 120 гривень.
Коли робили в самому храмі, до будівельників щодня прилітав голуб. Сидів і спостерігав, як працюють.
— У день коли запланували куполи ставити, то погода погана була. Але як тільки почали роботу, сонце показалося.
Коментарі