
16 безробітних із Тального отримали роботу в місті Ватутіне Звенигородського району. Людей працевлаштував місцевий хлібокомбінат. Нових робітників за 30 км возить автобус підприємства.
— І я, і мій чоловік залишилися без роботи, — розповідає тальнівчанка 36-річна Майя Бондар. — Довго шукали. Стояли на біржі. У Тальному нічого підходящого не було. Чоловік раніше працював в охоронній фірмі. Проробив місяць, а грошей не дали. У жовтні Юра побачив оголошення про набір робітників на Ватутінський хлібокомбінат. Вирішили подзвонити. Менеджер із персоналу сказала, що зараз формують групи.
Бондарям призначили зустріч у районному центрі зайнятості. Сказали взяти всі необхідні документи.
— До Тального приїхала менеджер із роботи з персоналом. Розповіла про підприємство, умови праці. Спочатку нас беруть у якості підсобних робітників. Зарплата — 1500 гривень. Подальший кар'єрний рост залежатиме від того, як ми працюватимемо. Всі бажаючі написали анкети. З них відібрали 16 осіб. Ми з чоловіком потрапили до списку.
Бондарям сподобалося, що на хлібокомбінаті пропонують повний соціальний пакет.
— Є офіційна відпустка, оплачуються лікарняні.
Минулого тижня подружжя вперше виїхало на роботу.
— О 7.30 повезли теплим комфортабельним автобусом, — каже Майя. — О дев'ятій приступили до роботи. Тут величезне підприємство. Є старий корпус і новий, щойно збудований. Є три цехи — хлібобулочний, кондитерський і тортовий. Ми з чоловіком потрапили в останній. Видали білі халати. У перший день пакували по три торти у великі коробки. В обідню пору повели на безкоштовний обід. Наїстися можна: суп, гарнір із биточком і компот. Годують й у денну зміну, й у нічну. У нашому цеху працюють 70 осіб. Думаю, загалом на підприємстві більш як 200.
Після денної зміни працівники їдуть додому. Наступного дня заступають у нічну. Потім відпочивають дві доби й знову йдуть у денну зміну.
О 19.30 у суботу Бондарі виходять на зупинку біля "німецьких" будинків, за 20 м від свого дому. Чекають на автобус.
— 14-річного сина залишили самого вдома, то трохи хвилюємося, — говорить Юрій. — Він не боїться, дорослий, але баба все ж таки подзвонює.
Чекаємо хвилин 10. Повз проїздять кілька автобусів. Один із них зупиняється за 50 м.
— Це не наші, бо наш довгий, а це якісь короткі. Водій точно маршруту не знає, бо ми нові і він не тальнівський.
Чекаємо кілька хвилин. З автобуса, що зупинився неподалік, виходить жінка. Гукає Юрія. Бондарі йдуть туди.
— Сьогодні новий автобус приїхав, то ви нас не впізнали, — каже.
За хвилину від'їжджають. Приїздять наступного дня о 10.30.
38
осіб претендують на одне робоче місце в області. 18 901 черкасець наприкінці жовтня перебував на обліку в центрі зайнятості як безробітні. При цьому вакантних робочих місць було 493.
Привозять працівників на птахофабрику та завод "Верес"
В обласному центрі зайнятості кажуть, що влаштовують людей у сусідній райцентр не вперше.
— У нас загальна база вакансій по всій Україні, — пояснює Світлана Кочанова, заступник директора. — Роботодавці привозять працівників на канівську птахофабрику та завод "Верес". Однак існує суттєва проблема — житло. Якщо робітники приїздять із міст і сіл з розумною межею транспортної досяжності, то проблем узагалі ніяких.
Коментарі