1 квітня депутати Черкаської міськради ухвалили рішення про повернення центральній пл. Леніна колишньої назви — Соборна.
Ініціатором перейменування виступила депутат обласної ради Любов Майборода. Вона добивалася цього чотири місяці. За словами головного архітектора Черкас Миколи Упиря, більшість учасників громадських слухань, що організовувала Любов Майборода, позитивно сприйняли пропозицію повернути площі Леніна її колишню назву. Аналогічну думку висловила й архітектурна містобудівна рада. Майбороду підтримали 34 депутати міської ради.
До війни на площі стояв Миколаївський собор. Перейменували її 40 років тому, згодом встановили гранітний пам"ятник Леніну. У ніч на 27 листопада 2008 року його демонтували. Однак не розрахували вагу і троси обірвалися. Статуя розкололася на три частини. Їх перевезли до парку Перемоги. Невдовзі голова пам"ятника зникла.
— Я — корінна черкащанка. І нас ніхто не питав, яку давати назву, коли перейменовували з Соборної на Леніна. Мовляв, так вирішила партія. Оце диктатура була! Якщо для комуністів так важливо, щоб до колишнього вождя покласти квіти, то я запрошую їх до нас на підприємство "Темп". У дворі стоїть Ленін і кладіть до нього квіти, скільки завгодно, — говорить Ніна Набокіна з фракції "Справедливість".
Комуніст Юрій Шалєєв невдоволений рішенням:
Якщо вже немає там пам"ятника, то навіщо й назва
— А что можна сказать, когда кругом предательство. Разве это депутаты, это сброд.
На думку колишнього міського голови Черкас Анатолія Волошина, це питання не варто політизувати:
— Хай хтось його любить, але якщо вже немає там пам"ятника, то навіщо й назва. Я не бачу ніякої альтернативи, як повернути площі колишню назву.
— Мені здається, що роблять правильно. Не можу сказати, що Ленін був позитивним. Надто багато такого, чого не варто було робити. Назва Соборна — непогана, — каже 26-річна Анна Харченко, президент благодійного фонду "Наддніпрянський".
Керівник біржі нерухомості "Зоря" Руслан Зоря не схвалює рішення депутатів:
— У нас влада займається не тими питаннями, що треба. Роблять збори, приймають рішення. Це не найактуальніші проблеми нашого міста. Краще б думали, як створити більше робочих місць.
— Я пишаюся тим, що центр України в Чистий четвер прийняв таке святе рішення, — говорить Любов Майборода і додає, що вже є дозвіл топонімічної комісії про перейменування вулиць: Леніна — на Свято-Макаріївську, Енгельса — на Чорновола, Кірова — на Свято-Троїцьку.
Коментарі
2