В обласному протитуберкульозному диспансері, що в селі Геронимівка поблизу Черкас, найняли охоронців. Шестеро чоловіків працюють по двоє у зміні. Їхнє завдання — не дозволяти хворим самовільно залишати заклад і захищати працівників.
— Кабінет Міністрів дав розпорядження, аби тублікарням виділили гроші на охорону. На сесії обласної ради це було зроблено і з 25 травня у нас уже працюють охоронці, — розповідає 61-річний Мирон Олійник, головний лікар тубдиспансеру. — Це треба було зробити вже давно. Адже багато хворих, не долікувавшись, залишають лікарню і заражають людей у тролейбусах, магазинах, на вулиці. Окрім того, охоронці мають захистити наших працівників. На ніч у відділенні на 80 ліжок лишаються дві медсестри і санітарка. А приходять усякі — накурені, нанюхані, напиті. У лікарні багато колишніх в"язнів, які починають на волі встановлювати свої порядки, і медсестра їм перечити не може. А охоронці — хлопці молоді, здорові, з ними розмова зовсім інша.
Серед пацієнтів тублікарні більшість — люди з невеликими статками. Багато хто не доліковується до кінця. Туберкульоз стає нечутливим до ліків. Таких називають хіміорезистентними. У відділенні з такими хворими поставили двері з кодовим замком.
— Протитуберкульозні установи мусять бути закритими, — каже Олійник. — Щоб хворі не виходили в населені пункти, доки не пролікуються й не стануть безпечними для оточуючих. Інакше нам ніколи не подолати епідемію. Проте силоміць не відпускати з лікарні хворого ми все одно не маємо права.
Зараз хворих на туберкульоз в області — понад 800 осіб.
Коментарі