Ексклюзиви
Четвер, 07 серпня 2008 18:18

30-кілограмового пітона годують раз на тиждень

Автор: фото: Микола КАРНАРУК
  Директор Черкаського зоопарку Євген Ван у тераріумі показує тигрового пітона, який важить 30 кілограмів
Директор Черкаського зоопарку Євген Ван у тераріумі показує тигрового пітона, який важить 30 кілограмів

Із серпня в зоопарку обласного центру працює тераріум площею 100 кв. м. У ньому живуть 70 різновидів зміїв, ящірок, черепах, жаб, павуків, скорпіонів.

Частину з колекції зоопарк мав раніше. Тварин тримали в кабінеті директора 47-річного Євгена Вана. Решту тварин і комах придбали в донецькому міні-зоопарку. Заплатили від 10 до 200 грн за екземпляр.

Євген Ван показує різних розмірів скляні тераріуми вздовж стін. Ліворуч — найбільший, із невеличким басейном.

— Це — 25-річна крокодилиця Василиса. Її довжина півтора метра. Любить свіжу рибу, — Євген Леонідович показує на рептилію, яка розляглася на синтетичній зеленій "траві". Голову Василиса тримає над водою, лише очима спостерігає за тим, що відбувається за склом.

Директор веде в протилежний куток. У двох"ярусних скляних ящиках лежать пітони та парагвайська анаконда. Євген Ван витягує на підлогу тигрового пітона, піднімає за середину, голова звисає, хвіст лежить на підлозі.

— Важить близько тридцяти кілограмів, а в довжину — три з половиною метра, — каже Євген.

— Давно годували?

— Та кілька днів тому, — Євген Ван переводить погляд на живіт пітона. Через кілька хвилин кладе його на місце. Той згортається в клубок. — Годуємо раз на тиждень.

У верхніх тераріумах сплять переплетені три дорослих імператорських пітони.

— Харчуються живими кроликами та курами. Так треба, щоб не втратили природного рефлексу, — продовжує.

Цікавимося, хто доглядає за ними.

— Юля Іващук — випускниця біологічного факультету. Я розмовляв зі студентами, а вона сама попросилася працювати в тераріумі. Але треба ще одну людину брати, бо одній важко.

У тераріумі розміщена велика колекція комах-палочників. Усі вони сидять на стінах, гілках дерев і кущів. Ці комахи мають здатність змінювати колір і маскуватися під гілки.

— А тут жаби. Ну, виповзай, покажи себе, яка ти красива, — Євген Ван дістає з-під купи землі з листям жабу. — У неї окрас, як маскувальний одяг. А там далі є жаби-дендробатеси. Їх індійці використовували для стріл. Шкіра цих жаб має здатність виділяти отруту.

Директор показує двомісячного тонкохвостого полоза біло-червоного забарвлення.

— Зараз його довжина близько 30 сантиметрів. Виросте до двох метрів. Бачите, нервує, хвіст труситься, — полоз хватає пащею директора за палець. — Він не отруйний.

На будівництво тераріуму пішло 100 тис. грн. Торік міська влада виділила зоопарку 150 тис. грн.

Працює тераріум щодня з 10.00 до 18.00. Квиток для дітей коштує 3 грн, для дорослих — 6 грн.

Зараз ви читаєте новину «30-кілограмового пітона годують раз на тиждень». Вас також можуть зацікавити свіжі новини України та світу на Gazeta.ua

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише авторизовані користувачі

Погода