Згідно з чинним законодавством України, Державна податкова служба може використовувати інформацію, надану банками про особу, яка здійснила обмін валюти.
Про це у коментарі Gazeta.ua розповів адвокат юридичної фірми "Ілляшев та Партнери" Артем Орел.
"Відповідно до українського законодавства, податковою інформацією є відомості і дані, що отримані суб'єктами інформаційних відносин у процесі поточної діяльності і необхідні для реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій. При цьому джерела законного отримання податкової інформації є досить широкі. Інформація, що надходить до податкових органів у зазначений спосіб, а саме, від банків або інших фінансових установ, є законною, адже передбачена діючим Податковим кодексом України", - зауважив він.
Учора ЗМІ розповсюдили інформацію про жителя Донецька, за словами якого, після купівлі ним валюти в розмірі $ 2 тис., Податкова вимагала терміново задекларувати свої доходи, погрожуючи кримінальною відповідальністю.
Утім, як підкреслив Орел, у цьому конкретному випадку кримінальна відповідальність виключена.
"Адже, навіть, при доведенні факту умисного ухилення від сплати податків, кримінальна відповідальність за зазначене правопорушення не передбачена. Відповідно до норми Кримінального кодексу України, такі діяння мають призвести до фактичного ненадходження до бюджету коштів, у цьому разі несплачених податків, у значних розмірах - 17 тисяч гривень і більше. Зважаючи на те, що базова ставка податку на доходи фізичних осіб становить 15% (17%), може йтися лише про значно більші кошти", - зауважив адвокат.
Коментарі
5