Киянин 33-річний Дмитро Савченко курив протягом 10 років. Вирішив кинути, бо вже два роки має хронічний бронхіт.
"Тепер лікуюся антибіотиками. Кілька місяців тому помітив: як покурю - починає нудити, кидає в холодний піт. Лікар пояснив, це від того, що нікотин отруює клітини мозку."
Кидав курити, полощучи рот содою.
"Приніс пакет соди на роботу. Чайну ложку розмішував у склянці теплої води. Після полоскання курити хотілося менше, та й зуби стали біліші. Також заварював дві чайні ложки сухого листя м'яти. Полоскав. За порадою лікаря випивав по склянці води щогодини. Після цього зникла сухість у роті, в горлі перестало пекти. Вода також вимила нікотин та іншу хімію з організму. Не курю вже три місяці і зовсім не тягне."
31-річний психолог Артем Ступаков із громадського руху "Твереза Україна" каже, фізична залежність від куріння минає за 2-3 дні. За цей час організм очищується від нікотину. Психологічно людина відвикає довго. Більшість курців замінюють цигарки їжею.
"Головне — не їсти тістечка й смажену ковбасу. Швидко розтовстієте. Краще жувати фрукти і овочі."
Половина худорлявих людей після відмови від цигарок повнішають.
"Зазвичай на 2-5 кілограмів, це нормально. Такі зміни виснаженому нікотином організму не завадять. "
Бажання курити зникає після занять спортом. Після пробіжки - на 4-7 год.
"Викуривши пачку цигарок, людина отримує смертельну дозу нікотину. Але не помирає, бо отрута потрапляє у кров поступово. У Франції кілька років тому два хлопці посперечалися, чи зможуть викурити по 50 цигарок. У обох не витримало серце."
Організм курця завжди "старший" на 15-20 років. Страждають усі внутрішні органи.
"Усі судини тіла при курінні звужуються, потік крові гіршає. Виникають спазми судин, починає боліти серце. Судини в курців стають ламкими у 45 років. Зазвичай таке буває у 75-річного. А у 50 років більшість курців вже мають одну чи кілька серйозних недуг: стенокардію, виразку шлунку, хронічний бронхіт."
За статистикою, понад 19 млн жителів України палять. Цю шкідливу звичку мають 65% чоловіків і 25% жінок країни. Найвища смертність українців від наслідків паління — у Харкові. Там щодня помирає 9 курців. Від куріння помирають 25% хворих на ішемічну хворобу серця, 75% хворих на емфізему легенів і хронічний бронхіт, 98% хворих на рак гортані та 96% хворих на рак легенів.
Коментарі
7