Первый закон и первый обман

Отменять настоящую депутатскую неприкосновенность никто не собирается

"Зняття депутатської недоторканості" в перші ж дні роботи Верховної Ради нового скликання буде найголовнішим піар-козирем парламентських фракцій і президента.

- Ми зробимо те, чого ніхто до нас не зміг зробити! - проголошуватимуть "слуги народу" і сам президент Зеленський, ставлячи на голосування проект закону про внесення змін до ст. 80 Конституції України.

- Це ми, це ми добилися прийняття в першому читанні проекту закону про скасування недоторканості! - репетуватимуть порошенки-тимошенки й інші гройсмани.

Але й ті й інші будуть обманювати народ. Бо ніякого скасування недоторканості не станеться навіть в тому разі, якщо частина перша і частина третя статті 80 Конституції України таки будуть скасовані. Буде змінено порядок притягнення народних депутатів до кримінальної відповідальності - всього-на-всього.

Народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування у Верховній Раді. Оце головна недоторканість

А недоторканість залишиться. Бо вона закріплена частиною другою статті 80. Народні депутати не несуть юридичної відповідальності за результати голосування у Верховній Раді. Оце головна недоторканість. І ніхто її навіть не обіцяє скасовувати. А я вимагав. Давно, ще при обговоренні законопроекту про зняття недоторканості, який тепер буде поставлений на голосування.

І не тільки скасування безвідповідальності за голосування, але й кримінальної відповідальності за голосування проти інтересів народу.

Ніхто й вухом не повів. Бо скасовувати справжню депутатську недоторканість ніхто й не збирався. І Зеленський на це напевне не піде.

Ось мої пропозиції 2016-2017 років:

1. Частину першу ст. 80 Конституції України, яка зараз гарантує депутатам недоторканність, - виключити.

2. Частину другу ст. 80, яка зараз звільняє народних депутатів від юридичної відповідальності за прийняття будь-яких антинародних законів, - виключити.

3. Частину третю ст. 80, яка зараз встановлює особливий порядок притягнення народних депутатів до кримінальної відповідальності, - виключити.

І затвердити нову редакцію ст. 80 Конституції України, виклавши її в такій редакції:

"Стаття 80. Народні депутати України несуть юридичну відповідальність за:

- невиконання передвиборчих обіцянок;

- наслідки прийнятих відповідно до їх голосування законів.

Невиконання передвиборчих обіцянок протягом 6 місяців з дня складання присяги народного депутата тягне за собою адміністративну відповідальність у вигляді догани, продовження невиконання передвиборчих обіцянок протягом наступних 6 місяців тягне за собою відповідальність у вигляді припинення повноважень народного депутата.

Подання законопроектів, голосування за законопроекти або поправки до них, внаслідок прийняття яких відбувається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод людини і громадянина, погіршення матеріального стану людей та умов ведення підприємницької діяльності тягне за собою кримінальну відповідальність народних депутатів у вигляді позбавлення волі на термін від 5 до 15 років з конфіскацією майна та примусовими роботами до повного відшкодування збитків, спричинених антинародними законами".

Если вы заметили ошибку в тексте, выделите ее мышкой и нажмите комбинацию клавиш Alt+A
Комментировать
Поделиться:

Комментарии

2

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Наші автори
Павел Кухта Руководитель по политическим вопросам Киевской школы экономики
Вадим Денисенко Исполнительный директор UIF
Юлия Дукач Аналитик проекта по дезинфомониторингу Texty.org.ua
Дмитрий Ярош Командующий Украинской добровольческой армии
Виктор Лещинский Президент Национального экспертно-строительного альянса Украины