Ексклюзивы
воскресенье, 16 декабря 2012 16:00
Юрій Стригун
Юрій Стригун
Юрій Стригун

Футболом по імперії

Я з дитинства знав, що київське "Динамо", "Дніпро", "Шахтар" – це свої, українські клуби, що борються проти московських. 25 років тому, під час московського матчу "Спартак" – "Дніпро", мені не треба було пояснювати на чиєму боці справедливість. Гра мала закінчитися перемогою "Дніпра". Але суддя Кузнєцов з Омська призначив найскандальніший у світі пенальті. Як зараз бачу: кілька "спартаківців" біжать у штрафний, лунає свисток і призначається 11-метровий. ­Навіть москвичі не знали за що. Але Черенков забив пенальті. Матч закінчився нічиєю – 2:2.

А потім усе зникло. Не скажу, щоб я сильно страждав. На початку 1990-х не пропустив жодної футбольної трансляції чемпіонату України. Добре пам'ятаю зламаний відео­магнітофон українського телебачення. Через це ­кілька років не було повторів забитих голів. Досі боляче при згадці, що коефіцієнт УЄФА дістався Росії. Ми ж мусили починати з підвалів. Це були жертви в ім'я незалежного українського футболу.

Ситуація нагадує колишню кохану, яка заявила про себе через 20 років

Тепер кажуть, що у нас знову має бути об'єднаний чемпіонат. Так хочуть у Росії. ­Дивно, але моє серце зовсім не тішиться відновленням протистояння "Динамо" – "Спартак". Ситуація нагадує колишню кохану, що через 20 років раптом заявила про свої права. Ти усвідомлюєш, що ця жінка давно стала тобі чужою, бо ніколи не переживала спільного горя й не відчувала радості від того, як ростуть твої діти.

Путіну й Міллеру варто шукати інший інструмент для відновлення колишньої імперії. Бо футбол виховує патріотизм, а не покору.

Сейчас вы читаете новость «Футболом по імперії». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

22

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Погода