Ексклюзивы
понедельник, 22 февраля 2016 17:10
Ольга Гембік
Ольга Гембік
Ольга Гембік

Зберігати спокій

— От ти мені поясни, поліцая, що стріляв — треба оправдати? — дідусь із газетою смикає за рукав чубатого хлопчину в блискучій куртці. Напередодні у машині порушника під час погоні поліція застрелила пасажира.

Хлопчина тримає плакат "Зберігайте спокій, захищайте поліцію". Прийшов у неділю на Софійську площу в Києві. Це захід на підтримку копів — без лідерів, ведучих і сцени.

У нього перемотане горло, певне — ангіна. Мовчки вказує на сусіда. Той посміхається зі шматком паперу: "Чому не садять тих, хто вбивав нас на Майдані, а садять тих, хто захищає нас від убивць на вулиці?"

— Цікаве питання, — киває дідусь.

"Не знищуйте 7-місячне дитя", — закликає ще один плакат у жіночих руках. Поряд на самокатах гасають дошкільнята.

— Майбутні копи, — шморгає носом високий брюнет у картатому капелюсі. Зітхає: — А я отбор не пройшов. Друг пройшов, а я нє. Ех.

— Жалко, — худеньке дівча поруч із ним копирсається носком чобота у бруківці. Брюнет цілує його у скроню.

— Я только одного понять не могу, это что — уже майдан? — руками виводить у повітрі круги чоловік у синій кепці. У руці пляшка з пивом, язик трохи заплітається. Жестикулює, проливає піну на бруківку перед пам'ятником Богдану Хмельницькому.

— Нет, майдан — это во‑о-он туда! — плескає його по спині чоловік у камуфльованій куртці. У нього на лацкані наклейка "Захисти поліцію".

— Нет, я понимаю, где майдан! Не надо меня учить, я на Большой Житомирской рос. Вот это-о-о уже майдан? — чоловік присідає й лупить кулаком у бруківку. — Майдан или нет? Майдан?!

Поруч дівчата п'ють чай з пластику, дістають печиво.

— Вроде как майдан, — далі бубнить під ніс синя кепка. Нагинається й акуратно ставить порожню пляшку під ноги Хмельницькому. Збирається йти геть.

— Е-е-е-е! — звучить навздогін невдоволене з натовпу.

— Понял-понял, — поспішно киває кепка. — Зберігати спокій. Уносіть.

За годину після акції навколо пам'ятника порожньо. Жодного папірця.

Сейчас вы читаете новость «Зберігати спокій». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

3

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Погода