Ексклюзивы
четверг, 10 мая 2012 13:45
Ольга Гембік
Ольга Гембік
Ольга Гембік

Не здамся

8 травня під пам'ятником Героям Дніпровської флотилії на набережній байдикують школярі й студенти-водники. Усі з гвоздиками. За півгодини почнеться покладання квітів на честь Дня Перемоги.

До причалу навпроти пришвартувався теплохід "Принцеса Дніпра". Судно прямує до Канева. На борту - переважно пенсіонери з Австрії й Голландії. Бабусі в сонячних окулярах і легеньких шаликах повиносили на палубу пластикові стільці. Обмахуються віялами, дехто фотографує.

Біля пам'ятника збираються їхні ровесники. Усі з нагородами. Огрядна розпорядниця з місцевої адміністрації роздає по гвоздиці. Квіти треба покласти до підніжжя наприкінці заходу.

Він уже два роки з квартири не виходить

Сивого моряка-ветерана ведуть попід руки двоє військових. Відзнаки й ордени повністю вкривають його кітель. Пасажири теплохода пожвавлюються, вовтузяться на стільцях, активно клацають фотоапаратами. Дехто знімає на відео.

- Він уже два роки з квартири не виходить, - шепоче мені бабця з рудим фарбованим волоссям. Лацкан її крепдешинового піджака обтріпали два ряди нагород. Одяганка на грудях чимось поляпана. Бабця прикриває плями гвоздиками.

- Ми побили фашистів. Ми врятували їм Європу! - каже у мікрофон ветеран. Киває на теплохід. За кожним словом втирає піт з чола картатим носовичком.

Нарешті команда класти квіти. Дві сиві подружки намагаються закинути гвоздики на високий постамент.

- Що, мало каші з'їли? - кепкує з них щербатий сусіда. Вицвілий кульок, подарований Блоком Черновецького, почепив на костур.

Нарешті одна з бабусь поцілює гвоздикою яксамраз під чавунний чобіт моряка, ще одна квітка застряє у велетенському автоматі.

- А не здамся! - ляскає щербатого по спині.

Пасажири на палубі аплодують.

Неподалік гомонять студенти:

- Кльово, що День Побєди на сьогодні перенесли. Завтра в нас шашлики по плану.

Сейчас вы читаете новость «Не здамся». Вас также могут заинтересовать свежие новости Украины и мировые на Gazeta.ua

Комментарии

4

Оставлять комментарии могут лишь авторизированные пользователи

Погода