Путін намагається вмовити Пекін на новий газогін. Та Сі не поспішає
Навіщо очільнику Китаю летіти зараз у Москву? Ну не на роль же живого щита для кремлівського карлика на параді? Вочевидь, товариш Сі має на меті дотиснути Кремль у підписанні важливої для нього газової угоди - причому на своїх, кабальних для Росії умовах. Чи Путін зламається?
Китай і Росія повернулися до переговорів щодо газопроводу - але домовленість залишається туманною, - повідомляє Bloomberg .
Під час візиту Сі Цзіньпіна до Москви планується обговорення давно відкладеного проєкту газопроводу "Сила Сибіру-2"
Під час візиту Сі Цзіньпіна до Москви планується обговорення давно відкладеного проєкту газопроводу "Сила Сибіру-2". Проєкт, який роками гальмується через розбіжності щодо ціни, маршруту та термінів, має з'єднати дві економіки, але залишає більше запитань, ніж відповідей.
Москва давно наполягає на укладенні угоди, прагнучи компенсувати втрату європейського ринку через санкції. Однак Пекін, що має доступ до численних альтернативних постачальників, не вважає цей проєкт пріоритетом.
Зростаючий економічний тиск на обидві сторони - санкції для Росії та промислові труднощі Китаю - теоретично може сприяти компромісу. Проте на практиці - Пекін, за словами джерел, згоден лише на відновлення переговорів, і то за умов вигідної для себе ціни.
Китай прагне встановити ціну між внутрішньою російською ставкою та тією, яку вже платить за газ по першій гілці "Сили Сибіру". Це ще більше обмежує можливості Москви домовитися на вигідних умовах. Серйозною перепоною лишається і маршрут - Китай наполягає на прямому з'єднанні, оминаючи Монголію, тоді як Росія пропонує альтернативні шляхи.
Росія роками публічно анонсує "неминуче підписання", але реальний інтерес Пекіна залишається обмеженим. Кремль дедалі більше виглядає прохачем...
Проєкт міг би додатково забезпечити Китай 50 млрд кубометрів газу на рік - при тому, що нині РФ постачає 38 млрд кубів через першу "Силу Сибіру". Однак навіть попереднє підписання угоди не очікується під час цього візиту. Росія роками публічно анонсує "неминуче підписання", але реальний інтерес Пекіна залишається обмеженим. Кремль дедалі більше виглядає прохачем, змушеним погоджуватися на менш вигідні умови.
Додатковим фактором є можлива активізація США в сфері газового співробітництва - зокрема, щодо протидії впливу "Газпрому".
Коментарі