"Бездоганний" Нацбанк: співпраця з росіянами та кумівство
Останніми днями багато цікавої інформації спливло щодо Національного банку України. Але щоб співробітники, які курують стратегічні напрямки роботи найважливішої фінустанови України були помічені у спрівпраці з росіянами? Саме так. Сюрприз-сюрприз. Що відбувається?
Небездоганна репутація: у Порошенка чи НБУ? Мабуть, вже тільки зовсім далека від політики людина не бачила новину про те, що НБУ визнав ділову репутацію Петра Порошенка небездоганною.
Нацбанк остаточно втрачає ознаки незалежної інституції і перетворюється на знаряддя політичної розправи і "стіл замовлень"
Я вже висловлювався з цього приводу, але варто повторити, що нічого, окрім відчуття сорому за українські державні інституції, це рішення не викликає. Нацбанк остаточно втрачає ознаки незалежної інституції і перетворюється на знаряддя політичної розправи і "стіл замовлень". Такого не було за жодного з попередників пана Пишного. Навіть не знаю, чого більше у цій заяві Нацбанку про репутацію - ницості чи сміховинності? Мабуть, таки останнього. Як там у Гоголя - "тому не треба далеко ходити, у кого чорт за спиною". Мабуть, пану Пишному не треба шукати людей з небездоганною репутацією, маючи за спиною членів свої команди.
Бо санкції РНБО насправді мали би були застосовані проти них, а не проти Порошенка. Бо саме члени команди пана Пишного, а не Порошенка, працювали у російських фінансових структурах, і, знаючи звичаї росіян, цілком могли бути ними завербовані. І ви здивуєтесь, але саме люди із "російським" бекграундом відповідають у НБУ за санкційний моніторинг.
Я вже писав про голову Департаменту фінансового моніторингу НБУ Анну Липську, одну з ключових виконавиць атаки на фінансові установи експрезидента. До функцій департаменту Липської входить, зокрема, обмін інформацією та взаємодія між органами влади, правоохоронними структурами, банками, фінустановами і банківським регулятором, а також санкційний комплаєнс.
...пані Липська має досвід роботи у комерційних фінансових установах, серед яких "ІФД Капітал". Насправді, це "ИФД КапиталЪ"
Перечитав офіційний пресреліз НБУ про її призначення у 2023 році і не міг не звернути увагу, що пані Липська має досвід роботи у комерційних фінансових установах, серед яких "ІФД Капітал". Насправді, це "ИФД КапиталЪ". І твердий знак, гадаю, свідомо упущений авторами пресрелізу через мовчазний сором і німе питання - "а що, так можна було?".
Бо "ІФД КапіталЪ" - це структура російського "Лукойлу", який просто зараз, коли ви читаєте цей блог, заправляє російські танки, БТРи та іншу бойову техніку, що вбиває українських захисників, нищить цивільне населення та інфраструктуру.
З даних реєстрів випливає, що "ТОВ ІФД КапіталЪ" має частку власності від юрособи з РФ, а також кіпрського офшору, повʼязаного з материнською компанією "ІФД КапіталЪ" в РФ та її акціонерів Вагіта Алікперова та Леоніда Федуна.
Директор ТОВ "ІФД КапіталЪ" - колишній депутат Партії Регіонів Олексій Федун, є двоюрідним братом одного з акціонерів "Лукойла" Леоніда Федуна, на якого покладені персональні санкції в Україні. На саму ж структуру "ІФД КапіталЪ" також накладені міжнародні санкції за участь та сприяння уряду РФ у веденні агресивної війни проти України. Безстрокові санкції.
В Україні ТОВ "ІФД КапіталЪ", в якому працювала Липська, є власником однойменної торгової марки. Знову-таки, до питання твердого знаку, про який "чомусь" забув НБУ у своєму пресрелізі. В РФ така ж торгова марка оформлена на материнську структуру, що належить Алікперову та Федуну.
Також "чомусь" НБУ не вказує роки роботи пані Липської в "ІФД КапіталЪ". Але, за моєю інформацією, працювала вона там після 2019 року. Тобто, вже після початку російської агресії 2014 року і після того, як на "ІФД Капітал" були накладені санкції США у 2017 році. Символічно, що "іфд-капіталісти" потрапили до одного санкційного пакету із ПВК "Вагнер".
...СБУ варто було б перевірити, скільки із 114 днів закордонних відряджень за останні два роки пані Липська перебувала у Відні, де знаходиться штаб-квартира "Лукойла"
Щось мені підказує, що колишніх співробітників "ІФД КапіталЪ" не буває. Тому СБУ варто було б перевірити, скільки із 114 днів закордонних відряджень за останні два роки пані Липська перебувала у Відні, де знаходиться штаб-квартира "Лукойла".
А також перевірити, яким чином вона потрапила на роботу до НБУ? Хоча слід відзначити, що для багатьох нинішніх керманичів держави праця на росіян після 2014 року не є чимось поганим.
До речі, цим питанням, окрім СБУ, мали б зайнятися і антикорупційні органи. Бо шлях талановитої юристки до Нацбанку містить ознаки інсайдерських домовленостей або, простіше сказати, "кумівства". На посаду до НБУ Липська прийшла в 2023 році. До цього до 2019 року працювала в "PWC", в НБУ працює під безпосереднім керівництвом заступника Пишного Дмитра Олійника, який також в один період з Липською працював за одним напрямком у "PWC". Після "PWC" пан Олійник працював в Ощадбанку під керівництвом Андрія Пишного. В подальшому, після призначення Пишного Головою НБУ, у 2022 році Дмитро Олійник став його заступником, з 2023 року під керівництвом пана Олійника працює пані Липська.
Окрім спільної роботи в "PWC", Олійника та Липську пов'язує історія 2020-2021 років, коли Липська як адвокатка представляла інтереси Олійника у цивільній справі, у ході якої вони відсудили у Пенсійного фонду 100 тисяч грн., сплачених в якості 1% платежу від вартості придбаної Олійником квартири.
...керівні посади у Нацбанку займають такі неординарні особистості, які одночасно працюють на росіян, відсуджують гроші в українських пенсіонерів та приймають один одного на роботу...
Отже, коли керівні посади у Нацбанку займають такі неординарні особистості, які одночасно працюють на росіян, відсуджують гроші в українських пенсіонерів та приймають один одного на роботу до головної державної фінансової інституції, то, мабуть, не варто пану Пишному щось казати про репутацію. Бо якось воно невдобно виглядає.
Коментарі