Путіна спокусили американськими обіцянками: Китай уже не друг
Кремль - як флюгер, хто більше похвалить, того і люблять. Ще нещодавно найкращим другом для Москви був Пекін. Та після візиту трампівського гінця до Путіна - російські ЗМІ почали засуджувати "прогнилий споживацький Схід". Що це - стратегія спонукання до миру, чи щось інше?
В Росії раптом обурились китайським Новим роком - "чи доречно святкувати іноземні свята, тим більше так пишно, коли в нас СВО?". Згадали і те, що ЗСУ користається китайськими дронами, і проблему з банківськими платежами російських компаній. Ну і "безбожність та споживацтво" - і взагалі, нескрепність теж згадали.
Тепер вже не США - "прогнилий Захід" і жадібний колонізатор, а Китай -"прогнилий споживацький Схід"
Буквально пару тижнів тому це було "проявом зміцнення культурних зв'язків з дружнім Китаєм, вічним стратегічним партнером Росії". А тепер це вже "низькопоклонство" і взагалі повна розпуста і бардак, державна зрада і шкідництво "СВО". Серйозний розворот. Це наслідки лише одного таємного візиту Стіва Вітковва до Москви. Тепер вже не США - "прогнилий Захід" і жадібний колонізатор, а Китай - "прогнилий споживацький Схід". Оперативно, варто визнати.
Хоча, звісно, з тактикою Трампа міняти позицію максимально часто - це точно не остаточний розворот Кремля. І далеко не факт, що Трамп виконає ті щедрі обіцянки, на які повівся Путін - чи що Трамп взагалі збирався коли-небудь виконувати обіцяне. Його справа - вчергове розвести Путіна на максимально швидкі дії, потрібні Трампу для тріумфу "миротворця". На цьому все.
Це вже очевидно всім учасникам процесу. Але Путін настільки спокусився чимось, що це вилилось в отакий розворот офіційної риторики. Це ще не політичний розрив з КНР, але явне позначення можливої зміни пріоритетів. Хоча і для Китаю РФ - далеко не пріоритет, основна частка торгового обороту в КНР геть з іншими країнами.