Червоні лінії гарантій безпеки для України: де вони пролягають

Війна не закінчиться ані сьогодні, ні завтра. Однак навіть коли настане довгоочікуване замир'я - Росія нікуди не подінеться, а знесилена і виснажена Україна потребуватиме міцних гарантій безпеки. Що найважливіше зберегти, аби не втратити державність?

Про гарантії безпеки і червоні лінії. Після війни Україна буде дуже бідною країною, в багатьох аспектах залежною від зовнішньої підтримки. Зараз вже багато хто говорить про кінець війни, хоча до нього, на жаль, ще дуже далеко. Але тема вже обговорюється, тому дозволю собі кілька думок вголос.

...коли ми говоримо про гарантії безпеки не взагалі, а з точки зору реальних можливостей, ми маємо виходити саме з того, що ми будемо бідною і багато в чому залежною від партнерів країною

Отже, коли ми говоримо про гарантії безпеки не взагалі, а з точки зору реальних можливостей, ми маємо виходити саме з того, що ми будемо бідною і багато в чому залежною від партнерів країною. Як на мене, є всього три варіанта забезпечення безпеки:

1. Стати "хвостом" великої держави.

2. Спробувати створити регіональний безпековий союз і знайти там своє вагоме місце.

3. Отримати міцний нейтралітет.

Перший варіант зараз виглядає міфічно, з огляду на те, що нам прямим текстом говорить Трамп про НАТО. Третій варіант - це пастка, в яку Росія хоче нас заштовхнути. Як на мене, другий варіант поки є найреалістичнішим. Але реалізація цього регіонального союзу (давайте згадаємо ідею Британії про союз в трикутнику Британія, Польща, Україна), неможлива без серйозної кооперації з НАТО і країнами НАТО в питаннях побудови нашого ВПК, забезпечення нас розвідданими, технологіями, обміном інформацією і т.д.

Тому, коли ми говоримо про мирні переговори, нам, напевне треба виходити з цих реалій і виставляти саме ці червоні лінії, які більш важливі, ніж просто впиратися в НАТО, як єдиний інструмент. Підсумовуючи, нам дуже важливо не допустити кілька речей:

1. Нейтральний статус.

2. Різке скорочення максимальної чисельності ЗСУ.

3. Заборона цілих сегментів нашого ВПК (перш за все, ракетних програм).

4. Обмеження в передачі нам технологій і зброї.

Все інше - переважно вторинне. А Мюнхенська безпекова конференція - це той майданчик, де можна спробувати створити коаліцію на підтримку цих червоних ліній.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі