Зеленський оглосив про важливі зміни в ЗСУ. Та чи на ліпше?
Потреба у змінах в ЗСУ давно назріла й перезріла, і ось - нарешті Зеленський оголосив про перехід на нову, корпусну структуру. Та військовим бракує ясності, яким буде цей перехід - зі збільшенням кількості штабних офіцерів шляхом масштабування бригад? Чи все-таки нарешті запустять робочу і ефективну модель?
Верховний головнокомандувач сьогодні сказав, що ЗСУ переходять на нову корпусну структуру. "Корпусна структура потрібна", - підкреслив він. Чому саме корпусна, а не дивізійна? - дискусія на цю тему недоречна в умовах війни, коли Ставка Верховного головнокомандувача ухвалює всі важливі рішення.
І все ж таки, якщо такий перехід презентують суспільству, країні - як важливе звершення, - можна було б і пояснити, які саме планують створювати корпуси, і в чому буде їхня перевага над наявною бригадною структурою. Зрозуміло, що велика війна вимагає участі в ній великих батальйонів. Відомо, що бригада має менше можливостей, ніж корпус або дивізія.
Але які корпуси збираються створювати в нас? Бо корпуси бувають бригадного, дивізійного і змішаного складу. Якщо корпуси будуть створювати на основі бригад, з'єднуючи дві-три бригади в корпус, створюючи ще один штаб над ними - це одна історія, яка призведе тільки до зростання кількості штабних офіцерів.
Якщо корпуси створюватимуться на основі дивізій, на які перетворять бригади (це дуже бажано) - це інша історія, що масштабує існуючі успішні підрозділи, і призведе навпаки - до зменшення кількості штабних працівників щодо чисельності бійців.
...хотілося б, щоб військові організми, які успішно воюють, стали основою для створюваних корпусів (а не створювалися б з нуля), а їхні талановиті командири очолили б ці корпуси...
У будь-якому разі, не мені обговорювати рішення Ставки, однак хотілося б, щоб військові організми, які успішно воюють, стали основою для створюваних корпусів (а не створювалися б з нуля), а їхні талановиті командири очолили б ці корпуси (а не паркетні генерали, далекі від реалій війни).
Коментарі