Кремль мусить відповісти не лише за злочини РФ, а й за свавілля СРСР
Україна, Польща, Фінляндія, країни Балтії, а ще - Чехія та Грузія, і цей перелік можна продовжити. Усі ці країни зазнавали або досі зазнають агресії й тиску з боку Москви. Чи не варто об'єднатися і скласти колективний позов за всі наші втрати?
Річниця кривавих подій під парламентом Литви у 1991 році - черговий привід ставити питання про те, що Москва врешті-решт має відповісти за злочини не лише часів РФ, але й СССР. Відсутність покарання за злочини минулого заохочувала російське керівництво до нових.
Литва досі вимагає покарання совєтських командирів, які розстрілювали литовських громадян у Вільнюсі в січні 1991 року. Чехи, напевно, хотіли б відповідальності за 1968 рік. У грузинського народу свої рахунки до росіян. Фінляндія також постраждала, і напевно, була б не проти притягнути Москву до відповідальності. Польща, Латвія, Естонія та інші. Не кажучи вже про Україну. Кожна держава, яка мала нещастя перебувати під частковою або повною окупацією Росії, має своє обвинувачення на її адресу.
Спільна робота коаліції таких держав над розслідуванням цих злочинів, узагальненням їх у колективну претензію - це те, що варто зробити, аби Москві не вдалося знову вийти сухою з води
Спільна робота коаліції таких держав над розслідуванням цих злочинів, узагальненням їх у колективну претензію - це те, що варто зробити, аби Москві не вдалося знову вийти сухою з води або відкупитися малою ціною. Такий підхід повинен привернути увагу всього світу до систематичного і вражаючого масштабу тяжких злочинів не лише нинішнього керівництва Росії, але й їхніх попередників.
Сучасна РФ дає усі підстави застосувати такий підхід, оскільки не лише не засуджує свої злочини минулого, але й демонстративно пишається ними, шукає в них натхнення.
Держави такої коаліції, у яких поки що керують проросійські режими, можуть бути представлені опозицією.
Коментарі