Російський ЗПГ нікому не треба - за 4 місяці покупці так і не знайшлися
Обійти за 4 місяці довкола всієї Євразії, щоб так і не продати газ. Російський танкер Pioneer, наповнений ЗСГ, повернувся до рідного порту. Покупці сахалися підсанкційного судна, як прокаженого. Що далі?
Судно, яке перевозило партію російського зрідженого природного газу (ЗПГ), змушене було повернутися на Далекий Схід Росії та розвантажити газ у сховище, так і не знайшовши покупця, готового обійти санкції США, повідомляє агенція Bloomberg.
Танкер Pioneer, який транспортував вантаж із російського заводу "Арктик ЗПГ 2", сьогодні прибув до плавучого сховища "Коряк ПХГ" на Камчатці. За даними Bloomberg, газ, імовірно, залишатиметься там до моменту, поки не з'явиться покупець. "Арктик ЗПГ 2", танкер Pioneer і "Коряк ПХГ" перебувають під санкціями США, що значно ускладнює продаж газу на міжнародних ринках.
Незважаючи на спроби приховати маршрут за допомогою недостовірної інформації про місцезнаходження, судно витратило понад 4 місяці на пошуки покупця
Pioneer було вперше зафіксовано на супутникових знімках у серпні, коли він завантажував першу партію ЗПГ із заводу "Арктик ЗПГ 2". Незважаючи на спроби приховати маршрут за допомогою недостовірної інформації про місцезнаходження, судно витратило понад 4 місяці на пошуки покупця. Тривалість цієї подорожі підкреслює, наскільки ефективними є санкції США в перешкоджанні планам Росії збільшити експорт ЗПГ у 3 рази до 2030 року.
Хоча кілька партій газу з "Арктик ЗПГ 2" вже було експортовано, усі вони здійснювалися через судна так званого "тіньового флоту", і жодне з них не заходило до іноземних портів. Потенційні покупці побоюються санкцій США та відмовляються співпрацювати з російськими постачальниками.
У жовтні "Арктик ЗПГ 2" змушений був тимчасово зупинити виробництво через відсутність як покупців, так і суден для транспортування
У жовтні "Арктик ЗПГ 2" змушений був тимчасово зупинити виробництво через відсутність як покупців, так і суден для транспортування. Намагаючись подолати кризу, Росія терміново будує нові танкери-криголами, перший із яких, за даними системи відстеження, зараз проходить ходові випробування.
Санкції США серйозно підривають можливості Росії продавати ЗПГ на міжнародних ринках, ставлячи під загрозу амбіційні плани Кремля щодо розширення експорту. Ситуація з танкером Pioneer є яскравим прикладом того, як міжнародні обмеження змушують російські компанії стикатися з економічними втратами та технологічними труднощами.
Коментарі