Росія на всіх парах мчить до статусу світового атомного монополіста

Доки санкції (з різним успіхом) б'ють по нафто-газовому сектору країни-агресорки, атомна галузь Росії запустила щупальця в понад півсотні країн світу. США та Європа знову занепокоєні, та чи є у них дієві важелі впливу на ситуацію?

Росія прагне стати світовим лідером у будівництві атомних електростанцій, - повідомляє Financial Times. Вона будує понад 10 атомних енергоблоків за кордоном, намагаючись задовольнити зростаючий попит на енергію, викликаний розвитком штучного інтелекту та ринків, що розвиваються.

Москва посилює свої зусилля з розширення глобального впливу, збільшуючи свій атомний портфель. Будівництво АЕС ведеться у таких країнах як Бангладеш, Єгипет, Індія, Іран, Китай і Туреччина. Незважаючи на санкції, які вдарили по нафтово-газовому сектору, Росія зміцнює свої позиції як ключовий постачальник атомної енергії.

...російський ядерний портфель за кордоном охоплює 54 країни та включає будівництво реакторів, постачання палива й інші послуги

Згідно з дослідженням Норвезького інституту міжнародних відносин, опублікованим у журналі Nature Energy, російський ядерний портфель за кордоном охоплює 54 країни та включає будівництво реакторів, постачання палива й інші послуги. Західні уряди намагаються протидіяти атомному впливу Росії. У травні США заборонили імпорт російського збагаченого урану, а ЄС оголосив про намір зменшити залежність від російського ядерного палива до 2027 року.

Однак прем'єрміністри Угорщини Віктор Орбан та Словаччини Роберт Фіцо заявили, що блокуватимуть будь-які спроби обмежити використання російської цивільної атомної енергетики. Багато країн, що розвиваються, розглядають атомну енергетику як спосіб задоволення потреб в екологічно чистій енергії, що відкриває нові ринки для РФ.

Під час кліматичного саміту ООН в Азербайджані в листопаді старший директор із питань клімату та енергетики Ради національної безпеки США Джейк Левін висловив занепокоєння, що країни звертаються до Росії або Китаю за атомною енергетикою. Глобальна конкуренція у цій галузі є "величезною проблемою", підсумував він.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі