Майдан у Сакартвело приречений: надто мало свідомих людей
Не буває успішних революцій з перервами на сон, обід і лікування. У Сакартвело протестувальники не мають наметового містечка, де можна відновити сили, не мають підтримки політиків. Їх просто - занадто мало, щоб зламати репресивну машину, яка має підтримку Кремля. Чи здатні протустувальники здобути перемогу в таких умовах?
Ще одна ніч спротиву в Сакартвело. Люди дійсно героїчні, але їх не так багато. Пси-ОМОНівці їх щоразу заливають із водометів, труять газом, обстрілюють гумовими кулями й відтісняють, а наостанок ще й хапають по декілька десятків протестувальників і жорстоко б'ють, катують, ґвалтують для залякування інших. От те, що бачу зараз у Тбілісі, не викликає надій на перемогу добра над московським злом. Схоже, що влада обрала тактику вимордувати й дезорганізувати протестувальників, а вже потім придушити остаточно.
...організація протестів - насправді ніяка. У них нема свого Майдану й жорстко утримуваного наметового містечка, нема де зігрітися, передягнутися, просохнути людям, облитим із водометів у грудні...
Бо ж організація протестів - насправді ніяка. У них нема свого Майдану й жорстко утримуваного наметового містечка, нема де зігрітися, передягнутися, просохнути людям, облитим із водометів у грудні - так їх скоро викосять застуди. Нема елементарного побуту для тривалого протесту - наметів, харчування, гарячого чаю, медиків, тих же біотуалетів. Є тільки запал самих протестувальників, який має елементарну фізичну межу. Саме через це грузинська революція "з перервою на обід і на сон" та відігрівання й лікування...
Різниця з Україною не в самих учасниках. У нас, які вже б не були наші політики, але опозиція стійко була з народом і свідомо йшла на ризик. На сцені Майдану були тодішні депутати Турчинов, Яценюк, Порошенко, Парубій, Тягнибок, інші. Це стримувало поліцію й злочинну владу. Багатші люди вкладалися в забезпечення життєдіяльності Майдану - просто зігрітися біля отих бочок - це ж купа самоскидів дров щодня...
Були й штрейкбрехери в тій же Раді Майдану - пару разів виринали льовочкінські й наробили протистоянь, як Наєм. Але в своїй більшості політики відіграли консолідуючу й організаційну роль.
У Сакартвело більшість політиків тільки там, де безпечно - на мітингах і до початку силового протистояння. Виняток - лише пані президентка...
У Сакартвело більшість політиків тільки там, де безпечно - на мітингах і до початку силового протистояння. Виняток - лише пані президентка, яку бачили й у сутичках з мусорнею. Яким би не був Саакашвілі, але там би він міг реально згодитися. Хоча люди міняються, а нинішня партія давно вже не та.
Ще жаль, що Захід не задіює швидких індивідуальних санкцій. Тут уже зрозуміло, що промосковські покидьки перейшли межу. Але... Але є те, що й нам нагадування. Справа в ідіотах, яких занадто багато. Захід не вірить у перемогу "Грузинської мрії", але усвідомлює, що за неї навіть без фальсифікацій проголосувало майже 50% населення, що більше, ніж за будь-яку партії опозиції і майже стільки, як за всіх разом узятих. Ще раз - це навіть без фальсифікацій.
От чому не реагують на порушення прав людини в нас, чому не реагують у них??? Бо це все жахіття - це вибір у нас 73% у 2019 році й половина досі не проти, а в них десь під половину на виборах таких самих дегенератів, для яких Росія - не проблема, а ці демонстранти - лише деструктивні елементи. От така арифметика діє, коли ми думаємо, чому нема швидкої реакції. Вона таки буде. Як у Білорусі. Пост-фактум. Тільки це вже нікому й нічому не допоможе.
Коментарі