Війна, стій, раз-два? Цілком можливо, якщо матимемо власні крилаті ракети
Попри те, що росіяни м'ясними штурмами методично продавлюють фронт, ситуація не є ані безнадійною, ні безвихідною. Питання у нових технологічних рішеннях, що можуть цілком змінити хід подій. Що можна зробити?
Був сьогодні на "Укрлайф з Людмила Немиря", там говорили про наші стратегічні перспективи, і почали розмову ось із такого. Ситуація на фронті не схожа на ту, що автоматично веде до укладення мирної угоди на заздалегідь невигідних для України умовах, але тут все залежатиме від того, як ми самі будемо сприймати ситуацію.
Бо, наприклад, в нас тут спочатку затролили одного історичного персонажа мемом про "два-три тижні", але потім міцно підсіли на вкиди від західних ЗМІ про те, що "НАСТУПНІ ТИЖНІ БУДУТЬ ВИРІШАЛЬНИМИ!", хоча ці "тижні вирішальні" уже покотились по енному колу.
У своїх очікуваннях всі колективно - що ми, що росіяни, що країни Заходу - стоїмо на порозі серйозної концептуальної помилки, яка нам вилізе боком. Ще більшої, аніж "кінець історії" імені Фукуями, і ця помилка виглядає як постулат про "володарювання Заходу над явищем Війни". Простіше кажучи, цей постулат проявляється у впевненості, нібито Трамп зможе нав'язати свою волю та зупинити війну легко та невимушено, прямо як в радянському анекдоті: "Товаришу прапорщик, зупиніть потяг! - Потяг, на місці стій, раз-два!". Клаузевіц недарма вчив про те, що війна підпорядковується зовнішнім законам, які можна описати, але керувати ними дуже складно.
...в наступному році нам таки доведеться наклепати 3 тисячі своїх крилатих ракет. Як би фантасмагорично не виглядало це завдання...
Тому щось в тому є, що аналітики всіх країн і народів досі розмірковують над тим, як вплести вчення Клаузевіца в практику. Тож якщо до чогось і варто готуватись, то скоріше до того, що в наступному році нам таки доведеться наклепати 3 тисячі своїх крилатих ракет. Як би фантасмагорично не виглядало це завдання, адже за складністю воно співмірне зі створенням власної ядерної бомби.
То була насправді дуже щільна та насичена розмова, тому краще просто одразу послухати чи подивитись весь запис, посилання на який я залишу в коментарях. Бо там усе, сказане мною, складає цілісну конструкцію, яку не варто розщеплювати на фрагменти. Ймовірно модернізований проти наземних цілей "Нептун" цілком виражає наші перспективи.
Коментарі