На фронті гостро бракує медиків. Що робить Генштаб?
Від перестановки доданків сума не змінюється. Однак у Генштабі, здається, рахувати розучились. Брак медиків на фронті хочуть поповнити медиками зі шпиталів, без мобілізації нових медичних фахівців. Чи це поможе?
Нещодавно Генштаб вирішив, що кожного п'ятого працівника шпиталю - відправлятимуть у район ведення бойових дій. Мовляв, там є потреба у медиках. І це правда, медичних фахівців різного рівня дійсно дуже бракує. Зрештою, не тільки їх. Але ж треба усвідомлювати - кого і куди направляти.
Невже з'явилось розуміння, на якому стабіку, в якій бригаді кого не вистачає? Невже тепер є відповідь, де бракує лікаря загальної практики або фельдшера, а де - хірурга? І що це не взаємозамінні посади? У бригад хтось нарешті спитав, які фахівці і в яких кількостях їм треба? А якщо і спитали - то потім сформували цю загальну потребу і саме цих фахівців надсилають?
...в Генштабі досі немає розуміння укомплектованості бригад спеціалістами, і що більш важливо - нема розуміння кваліфікації цих спеціалістів
Та ні, в Генштабі досі немає розуміння укомплектованості бригад спеціалістами, і що більш важливо - нема розуміння кваліфікації цих спеціалістів. У бригаді спокійно може служити хірург, який все життя оперував варикоз вен та більше нічого не вміє, а в штатці він вважається загальним хірургом.
А ще питання - а чому саме одна п'ята? Хтось відповідальний провів розрахунки і зрозумів, що штат шпиталів перероздутий на одну п'яту, і тому його скорочують? Чи є гарантія, що через спробу посилити догоспітальну ланку - не послаблять госпітальну? Та ні, нікого ні про що не спитали. Жодну конкретизовану потребу у фахівцях - не довели.
Просто: одну п'яту - на фронт. Все. Головне - кількість. Але на стабі допомагає не абстрактний лікар, а той лікар, який вміє робити саме те, що треба. Блискучий офтальмолог - буде вкрай малопомічним на стабі. Навіть нейрохірурги чи онкохірурги - мають пройти додаткове навчання, перш ніж здійснювати втручання при травмі. Чи плануються такі навчання? Ні, є просто вказівка відправити людей у певній кількості.
Подивіться наказ очільника командування Медичних Сил: тут навіть не питають, які саме це медичні працівники! Головне - оцінити (УВАГА!) придатність до військової служби. Навіть не питають, які це фахівці, який у них рівень медичної кваліфікації. Скажіть - як це має покращити якість надання медичної допомоги?
...медичних фахівців бракує на всіх ланках. І на передку, і в госпіталях. Від перетасовки з однієї ланки в іншу - ми жодну проблему не розв'яжемо. Фахівців треба просто більше
Правда також те, що медичних фахівців бракує на всіх ланках. І на передку, і в госпіталях. Від перетасовки з однієї ланки в іншу - ми жодну проблему не розв'яжемо. Фахівців треба просто більше. І так, треба знати, яких саме фахівців. Натомість те, що ми бачимо, - це результат проваленої мобілізації. Іншого рішення окрім як мобілізація - не існує. Хтось про це чесно говорить?
Надання медичної допомоги - не цифровізуєш. Допомогу надають люди. На десятий рік війни нарешті час навчитися раціонально використовувати людський ресурс. Аналізувати, де і який фахівець буде найефективніший з погляду боєздатності держави. Треба зрештою дати визначення тому, що таке стабілізаційний пункт, скільки і яких фахівців там має бути, яка у них має бути підготовка, яке обладнання, яке юридичне забезпечення.
Натомість ми бачимо совкові рішення про переміщення кількості людей туди-сюди. Ми третій рік кажемо, що маленька радянська армія ніколи не переможе велику радянську армію. На жаль, рішення про "перемістити одну п'яту якихось фахівців звідкись кудись" - свідчить, що управління армією далі керується дуже радянськими підходами.