На Росії закінчилися цвинтарі, а росіяни вже перехотіли воювати

Останні опитування в РФ свідчать - мешканці країни-агресорки вже не хочуть війни, хоча і повертати окуповані українські землі ще не готові. Що треба зробити, щоб їм уже не хотілося чужого?

Експерти російських центрів опитувань відзначають зростання в РФ кількості прихильників переговорів з Україною, але при цьому більшість росіян не готові повертати окуповані території. Такі дослідження не можуть дати абсолютних цифр (бо мало хто готовий казати правду в опитуваннях), але показують динаміку настроїв. Путін змушений враховувати масові настрої навіть попри встановлений диктаторський режим - адже саме через настрої населення він досі відмовляється від масової мобілізації, воліючи чимдалі дорожче оплачувати контракти для чимдалі меншого потоку охочих умирати.

Отже, як бачимо, відкриття "внутрішньоросійського фронту" з підривами і пожежами та послідовне перемелювання росіян в СВО за кожен метр окупованої ними землі все ж справляють належне враження на населення РФ в цілому. Зрештою, навіть заступниця голови комітету їхньої Госдуми вже офіційно сьогодні заявила про критичний брак цвинтарів у Росії - і запропонувала дозволити відкривати приватні цвинтарі і крематорії для вирішення проблеми з потоком трупів.

...більшість зізналась, що вже не хоче війни, - значить, ці настрої дійсно є панівними в Росії. І цілком можливо, що і нашої землі більшість вже не хоче, однак боїться зізнатись

Звісно, тиск на росіян ще недостатній, бо хоча вмирати за чужу землю вони вже не хочуть, однак саму чужу землю ще хочуть. Принаймні, так фіксують опитування. В яких, зрозуміло, росіяни намагаються максимально акуратно брехати, щоб не замели спецслужби. Але якщо навіть так, більшість зізналась, що вже не хоче війни, - значить, ці настрої дійсно є панівними в Росії. І цілком можливо, що і нашої землі більшість вже не хоче, однак боїться зізнатись.

За ефективної, а не як тепер, підтримки союзників - Путіна, ймовірно, можна буде дотиснути до весни мінімум на повернення окупованих Запоріжжя, Херсонщини й Харківщини. А Донбас і Крим залишити демілітаризованими підмандатними ООН територіями без остаточного статусу (в Україні вони будуть вважатися як українські суверенні, в конституції РФ - як російські до наступного етапу, бодай через 20-30 років). В будь-якому випадку подібні настрої більшості росіян - корисний чинник в контексті підготовки чергового саміту миру.

Оригінал

Якщо ви помітили помилку у тексті, виділіть її мишкою та натисніть комбінацію клавіш Alt+A
Коментувати
Поділитись:

Коментарі

Залишати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі